Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:52
 
Nevzat Ceylan, Gölbaşı İlçesinde 'Evet' İstedi
AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Gölbaşı’nın Oyaca, Boyalık ve Dikilitaş mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek kalıcı siyasi istikrarın temini için başkanlık sistemine geçilmesinin önemini anlattı.
Gölbaşı Haberi
Nevzat Ceylan, Gölbaşı İlçesinde 'Evet' İstedi

SÖZ SAHİBİ MİLLET OLACAK

Vatandaşlardan gelen soruları yanıtlayarak evet demenin neden gerekli olduğunu gerekçeleri ile ortaya koyan Ceylan, son 15 yılda görülen ekonomik başarının, siyasi istikrarla sağlandığını, yeni sistemde koalisyon ve yönetimde çift başlılık sorununun tamamen ortadan kalkacağının altını çizdi.

Yeni sistemle birlikte milletin yönetimde doğrudan söz sahibi olacağını özellikle belirten Ceylan, “Anayasa değişikliği ile ulaşılmak istenen temel hedef, kurumlarımızı vesayet kalıntılarından temizleyerek milletimizin emrine vermek, 1982 anayasasının sebep olduğu yetki kargaşasını, ekonomik krizleri ve anti demokratik uygulamaları ortadan kaldırarak milletimizin iradesini tam anlamıyla hâkim kılmaktır” dedi.

600 VEKİL DE YETMEZ

Dikilitaş mahallesinde kahvehanede vatandaşlarla sohbet eden Ceylan, referandumda hayır oyu vereceğini söyleyen bir vatandaşa; buraya hiç milletvekili geliyor mu diye sordu. Vatandaşın yılda 1 kere anca geliyorlar demesi üzerine Ceylan, o zaman 600 vekile neden karşısınız, bizim bunu yapmaktaki amacımız daha fazla vekille herkese ulaşmak sorunlara daha hızlı çözüm üretmek, bu sebeple bugün ki nüfusumuza göre 600 vekil de az, daha fazla olmalı dedi.

Mahalle ziyaretlerinin ardından Gölbaşı ilçe merkezindeki EVET çadırını ziyaret eden Ceylan burada yoğun ilgiyle karşılandı.Çadıra gelen çocuklarla yakından ilgilenen Ceylan, çocuklara Türk Bayrağı ve balon hediye etti.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Nevzat, Ceylan,, Gölbaşı, İlçesinde, 'Evet', İstedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı