Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 22:03
 
Nevzat Ceylan'dan Dünya İnsan Hakları Günü Açıklaması
AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Siyaset Haberi
Nevzat Ceylan'dan Dünya İnsan Hakları Günü Açıklaması

Birleşmiş milletler,bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması amacıyla 10 Aralık 1948 tarihinde İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini kabul ve ilan etmiştir. Türkiye,Birleşmiş Milletler’in kurucu üyelerinden biri olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasındadır.

Kurucu üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi’nin insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkelerini yerleştirme ve derinleştirme hedefleri doğrultusunda 1949’dan bu yana yapılan çalışmalar iktidarımız döneminde büyük bir ivme kazanmıştır.

Yeni Türkiye, her geçen gün daha da olgunlaşan demokrasisi ,insan haklarına ve hukuk devleti ilkesine olan bağlılığı ile dünyada ve yakın coğrafyasında “öncü ve model ülke“ konumundadır.

AK Parti hükümetiyle birlikte devletle millet arasındaki gönül bağı kuvvetlenmiş ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle kökleşen yönetim geleneğimiz günümüz Türkiye’sinde yeniden hayat bulmuştur. Hükümetimiz, kadın erkek eşitliği, işkence ile mücadele, cezaevi reformu, düşünce ve ifade özgürlüğü, inanç özgürlüğü, ekonomik,sosyal ve kültürel haklar alanlarında önemli ilerlemeler kaydetmiştir.

Hedeflerimiz ve ideallerimiz doğrultusunda ülkemizi çağın ötesine taşıma gayretini sürdürürken tüm diğer batılı uluslar gibi yalnız kendi menfaatini gözeten bir anlayışta olmadık. Tüm insanlığın sorunlarına karşı duyarlı olduk. Evrensel kabul ettiğimiz hiçbir hakkın bir Suriyeliden,Iraklıdan, Filistinliden alınmasına razı olmadık.Diğer ülkelerin aksine sözlerimizi kağıt üstünde bırakmadık.Bizler dün olduğu gibi bugünde yarında mağdur ve mazlumun yanında olmaya,temel insani değerleri herkes için ulaşılır kılmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, başta aziz Türk milleti olmak üzere tüm insanlığın 10 Aralık İnsan Hakları Gününü kutluyorum.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Ankara, Milletvekili, Nevzat, Ceylan, 10, Aralık, Dünya, İnsan, Hakla
Yorumlar
Haber Yazılımı