Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 09:45
 
Nihat Yeşil, Ankara'daki Doğalgaz Sayaçlarını Sordu
CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil başkentteki doğalgaz sayaçlarıyla ilgili, Enerji Bakanı'nın cevaplandırması isteğiyle TBMM'nde yazılı bir soru önergesi verdi: Ankara'daki doğalgaz sayaçları, para sayacına mı bağlandı?
Siyaset Haberi
Nihat Yeşil, Ankara'daki Doğalgaz Sayaçlarını Sordu

Nihat Yeşil; Enerji Bakanlığı’nca sübvanse edilerek, asgari ücretle açlık sınırının altında geçinmeye çalışan vatandaşımıza, içinde bulunduğumuz kış ayalarında ilave yük getirmeden, Bakanlığınızca karşılanmasına yönelik bir çalışma var mıdır? diye sordu.  

işte o soru önergesi:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını bilgilerinize arz ederim.

Başkent Gaz firması tarafından, teknik ömürlerini doldurduğu iddia edilen Ankara’daki doğalgaz sayaçlarının değiştirilmesine yönelik, abonelere 2018 tarihli yazılar gönderilmektedir.

Bu bağlamda;

1.       Sayaç bedeli nasıl belirlenmiştir? Mekanik sayaç bedelinin 480 lira olduğu doğru mudur?
2.        Sayaç bedeli, neden “depozite bedeli” olarak alınmaktadır? Sayaçların alındığı firma kime aittir?
3.       Bu fiyatın; Enerji Bakanlığı’nca sübvanse edilerek, asgari ücretle açlık sınırının altında geçinmeye çalışan vatandaşımıza, içinde bulunduğumuz kış ayalarında ilave yük getirmeden, Bakanlığınızca karşılanmasına yönelik bir çalışma var mıdır?

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Nihat, Yeşil,, Ankara'daki, Doğalgaz, Sayaçlarını, Sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı