Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 19:00
 
Nihat Yeşil'den Hayvanat Bahçesiyle İlgili Soru Önergesi
CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplandırması isteğiyle, Ankara Hayvanat Bahçesi hakkında TBMM'nde bir soru önergesi verdi. İşte Yeşil'in konuyla ilgili önergesi:
Siyaset Haberi
Nihat Yeşil'den Hayvanat Bahçesiyle İlgili Soru Önergesi

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA, 
 
Aşağıdaki sorularımın,  İçişleri Bakanı Sayın  Süleyman Soylu tarafından yanıtlanmasını bilgilerinize arz ederim.
 
26 Ağustos 2013 tarihinden beri kapalıdır. Hayvanat Bahçesi Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne 10 yıllığına Kiralanmış olmasına rağmen, yaklaşık 4 senedir hizmet verememekte olup; alan, kent bütününden ziyade bir semt ve bölge parkı  kaderinden kurtulamamış ve  bir "kayıp mekâna"  dönüşmüştür?
 
Bu bağlamda; 
 
1.  Hayvanat bahçesi ne zaman hizmete  açılacaktır?  Hayvansız bırakılan alan için hayvan ithali ve alımı için yapılan yurt içi ve dışı bir  alım var mıdır?
 
2.  Hayvanat bahçesi mevcut  alanının genişletilmesi düşünülmekte midir?
 
3.  Hemen yakınındaki ANKAPARK alanı ile fiziksel ve fonksiyonel olarak bütünleştirilmesine yönelik tematik bir proje çalışması var mıdır?
 
4.  Türkiye'de nesli  tükenen ve ender görülen faunanın neslinin korunmasına  yönelik alanda öngörülen bir  proje var mıdır?
 
5.  Hayvanat bahçesini cazibe merkezi yapacak, Ankara kent parkı algısını, kimliğini kazandırmak  ve erişebilirliğini artırmak için; kent merkezi ile bağlantısına yönelik projelendirilen  bir raylı toplu taşım sistemi önerisi var mıdır?
 
6.  Alanın bundan sonraki idari yönetimi ve işletilmesinin nasıl olacağına  yönelik alınmış bir  karar var mıdır?
 
7.  Alan üzerinde başka tür öneri  kullanımlara,  rekreasyonel düzenlemelere  ve ağaçlandırmaya da  gidilmiş midir?            19.01.2018 
 
Nihat YEŞİL
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Nihat, Yeşil'den, Hayvanat, Bahçesiyle, İlgili, Soru, Önergesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı