Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 01:10
 
Nuri Soylu'dan İlçe Başkanlığı Yarışıyla İlgili Değerlendirme
Etimesgut'ta AK Parti'nin eski ilçe başkanı ve önemli isimlerinden biri olan Nuri Soylu, İlçe Kongresi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.
Etimesgut Haberi
Nuri Soylu'dan İlçe Başkanlığı Yarışıyla İlgili Değerlendirme

1 Ekim 2017 tarihinde yapılması planlanan, ancak henüz İlçe Başkan Adayı'nın kim olacağı konusunda herhangi bir ismin net olarak bilinmediği Etimesgut AK Parti İlçe Teşkilatı'nın son durumuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Nuri Soylu, önemli açıklamalarda bulundu.

İLÇE BAŞKANI İÇİN KRİTER BELİRLENMEMİŞ..
AK Parti'nin Etimesgut'ta kurucu ilçe yönetiminde yer alan, 2006-2009 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuş, Ankara Büyükşehir ve Etimesgut Belediyesi Meclis Üyeliği yapmış önemli isimlerinden Nuri Soylu, gazetemize yaptığı açıklamada "İlçe Başkanı, telefon mesajı ile aranmaz. İktidar partisi olan AK Parti'de bu alışık olmadığımız bir durum. Hal böyle olunca, ilçe başkanlığı için aday sayısı 45'e dayanır. Kriter belirlemeden ilçe başkanı ararsanız, karşınıza böyle bir tablo ortaya çıkar" dedi.

GÜÇLÜ BİR TEŞKİLAT OLUŞTURULMALI!
Nuri Soylu, İlçe Başkanlığı için müracaat eden 45'e yakın aday olduğunu ve bu adaylar arasında temayül yoklaması bile yapıldığı sözlerine eklerken "İlçe Başkanlığı için böyle bir yola başvuruluyorsa yarın yerel seçimlerde durum ne olur bilmiyorum. Etimesgut'un sahibi olmadığı anlaşılıyor. Teşkilatın güçlü olmadığı anlaşılıyor. Yarın dışarıdan bir İlçe Başkanı getirilirse buna şaşmamak lazım" şeklinde konuştu.

DIŞARIDAN ADAY OLMAZ!
Soylu, İlçe Başkanlığı için müracaat eden çok sayıda aday arasında bu görevi layıkıyla yapabilecek bir ismin bulunmadığına da dikkat çekerken "Öncelikle gelecek olan İlçe Başkanının birlik ve beraberliği sağlaması, güçlü bir teşkilat oluşturması lazım. Çünkü önümüzde yakın zamanda 3 seçim var. Yerel seçimler, genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimi. Güçlü bir teşkilat olmaz, birleştirici bir İlçe Başkanı gelmez ise AK Parti'nin özellikle yerel seçimlerde Etimesgut'ta başarılı olması çok zor. Parti büyüklerimizin bunu düşünerek karar vermesi gerekiyor." açıklamasında bulundu.
Nuri Soylu, kurucu İlçe Başkanı Fuat Yıldırım'ın da İlçe Başkanlığı için müracaat ettiğine işaret ederek "İlçe Başkanlığı döneminde münfesih olan bir İlçe Başkanı, yeniden bu göreve nasıl talip oluyor anlamıyorum. Partimiz tüzüğünde böyle bir şey var mı? Demek ki 600 bin nüfuslu bir ilçede AK Parti'ye ilçe başkanı bulunamıyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Nuri, Soylu'dan, İlçe, Başkanlığı, Yarışıyla, İlgili, Değerlendirme,
Yorumlar
Haber Yazılımı