Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 19:39
 
ODTÜ 3.Yolun Perde Arkası Tuzağını Meclis Gündemine Taşıdı
Ankara Milletvekili Nihat Yeşil: ODTÜ 3.Yolun Perde Arkası Tuzağını Meclis Gündemine Taşıdı.
Siyaset Haberi
ODTÜ 3.Yolun Perde Arkası Tuzağını Meclis Gündemine Taşıdı

Ankara milletvekili Nihat Yeşil'in Meclis gündemine getirdiği soru önergesi ile açığa çıkan gerçek ile gözler bir kere daha ODTÜ yollarına ve Mustafa Tuna'ya çevrildi.

Yakın zamanda Başbakan Binali Yıldırım'ın törenine katıldığı Niğde -Ankara otobanının,  çevre yolu bağlantısının kestirme çıkışlara olanak verici şekilde ODTÜ 3. yol güzergahı ile irtibatlı olduğu ve Ankara ulaşım ana planında da işlendiği belirtiliyor.
Böylelikle, şehirler arası trafiğin  Ankara'yı dikeyde karpuz  gibi  ikiye bolerek başta  ODTÜ kampüsünün batısından geçerek sonrasında  AOÇ ve Etlik'i katederek Kuzey çevre yoluna bağlanması planlanıyor. Uzmanlar çevre yolu mantığına aykırı olan bu ulaşım aksının trafik proplemi doğuracağını, şehir hastanesi ve ODTÜ'nün yol geçen hanına döneceğini vurguluyor.Mustafa Tuna'nın sosyal medyada yayınladığı TV programlarında ise, sözkonusu bağlantı yolunu masum bir güzergah olarak göstermesi ise gözden kaçmadı.Gökçek'in ODTÜ''ye son Tuzağı  olan bu ayrıntı hakkında, Ankara BŞB  başkanı Mustafa Tuna'nın bir açıklama yapması bekleniyor.

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil'in  gündeme getirdiği çarpıcı soru önergesi şöyle;

TURĶIYE BÜYUK MILLET MECLISI BASKANLIGINA

Aşağıdaki sorularımın, Içisleri Bakanı  Süleyman Soylu tarafindan yazılı olarak yanıtlanmasını bigilerinize arzederim.

                                                      Nihat Yeşil Ankara Milletvekili.2 Şubat 2018 tarihinde temel atma töreni ile bitim tarihi 2019 yılı olacak, Ankara- Niğde otobanı için çalısmalar başlatılmıştır.

Edirne'den otoyola giren bir vatandaşımızın  bu yol bittiğinde Şanlıurfa'ya kadar sollama.yapmadan  gideceği bir otoyol güzergahı olan bu projenin,  Ankara/ Gölbaşı bağlantısı ile ilgili olarak;

1.    Bahsedilen otoyolun;  Golbaşı-Ahlatlibel incek yolu mevkiinde,  Ankara Guney çevre yolu ile bağlantısına karşılık gelen bir kavşak ile ;  cevre yoluna kestirme çıkışlara da  olanak verecek şekilde, yapım halinde olan ODTÜ  güney 3. yolunu takiben., AOÇ alanı ve Etlikten geçerek Ankara kuzey çevre yoluna bağlanacak mıdır ?

2. Bağlanacaksa,  Ankara kentini  dikeyde boydan boya  ikiye bölecek bu yol güzergahının;  Başta,  Ankara kentine,  ODTU'nün ve Sağlık kampüsünün  trafik sorununun çözümüne ne tür bir katkı vermesi düşünülmektedir.?

3. Böylelikle, kentin icinden geceçecek yarı otoban sehirler arası bir anayola dönüşümünün önlenebilmesi  için  ODTU 3. yolunun, en azından  Ahlatlıbel  bağlantısı kavşağının iptal edilmesi mümkün müdür?

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ODTÜ, 3.Yolun, Perde, Arkası, Tuzağını, Meclis, Gündemine, Taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı