Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 13:29
 
Onur Öktem, CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Adaylığını Açıkladı
CHP Etimesgut İlçe Örgütü, 7 Temmuz’da Olağanüstü Kongreye gidiyor. İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim Onur Öktem oldu.
Etimesgut Haberi
Onur Öktem, CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Adaylığını Açıkladı

CHP Etimesgut İlçe Örgütü’nde düzenlediği bir program ile Etimesgut İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Öktem, Etimesgut için her şeyin çok güzel olacağını belirterek kendisini destekleyen kalabalık bir partili grubu önünde neden aday olduğunu anlattı.

Onur Öktem’in konuşması öncesinde kısa bir açıklamada bulunan CHP Etimesgut İlçe Örgütü geçici yönetimin başkanı Ahmet Yeşil, “İlçe Başkanının istifasının ardından atanan Geçici yönetim olarak hedefimiz İlçe Örgütümüzü Olağanüstü Kongreye götürebilmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda 7 Temmuz’da kongremizi yapacağız. Kongre öncesi eksiklerimiz varsa onları gidereceğiz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, sahnedeki insanlar ve iç mekan

GÜÇLÜ BİR ÖRGÜT YAPISI İÇİN ADAY OLDUM

CHP’nin özgürlüğümüzün sigortası olduğunu söyleyen Onur Öktem “Asırlık çınarımızın tarihsel misyonunun bilincine sahip, sorunlara çözüm üretebilecek ONURLU yoldaşları vardır ve her zaman da var olacaktır. Bu doğrultuda devrimci yürek, mutlak inanç ve ortak akılla yola çıktık. Ülkemiz, partimiz ve Etimesgut’umuzun geleceğinde söz sahibi olacak güçlü bir örgüt yaratmak için aday oldum” dedi.

Onur Öktem, İlçe Binasında yaptığı adaylık açıklamasında kadın ve gençlik yapılanmasına önem verdiklerini vurgulayarak Kadınların etkin olarak yer almadığı hiçbir mücadelenin başarıya ulaşamayacağının bilincindeyiz. Kadınların parti örgütünde vitrin görüntüsünden ibaret olmayacağı; Sözü Değerli, süreçlerde yetkili ve kararlarda da etkili olması için adayım.

Gençliği kazanan geleceği de kazanır demekle örgütlenmemize devam edeceğiz. ‘Gençler neden gelmiyor?’ sorusu yerine bizce doğrusu olan ‘Gençler neden gelsin?’ sorusunun ne anlam taşıdığını anlayarak örgütlenmemize devam edeceğiz. Gençlerimiz için; itici gelen yanlarımızı azaltıp, düşünceleri sorulan, görüşleri dikkate alınan, yüksek enerjileri ve fikirleri ile örgütü daha dinamik hale getirmelerine olanak sağlamak için adayım.” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, kalabalık

 

ÖRGÜTSÜZLÜĞE MAHKUM OLMAMAK İÇİN ADAYIM

CHP’nin Etimesgut’ta küçük olsun benim olsun anlayışıyla, çözümsüzlükten beslenmeyi yol haritası kabul etmiş bir anlayışıyla kaybederek bugünlere geldiğini hatırlatan Öktem, sözlerine şöyle devam etti:

“Peki ETİMESGUT’un potansiyeli nedir? ETİMESGUT ÖRGÜTÜMÜZÜN DURUMU UMUT VERİYOR MU? 1920 yılında temeli atılan, cumhuriyetle birlikte kurulan Türkiye’nin en büyük 20 ilçesinden biri olan 600 bin nüfusa sahip 420 bin seçmeni bulunan ETİMESGUT’umuzdaki örgütlü yapımız partimizin yetkili kurumlarında neredeyse yok hükmünde.

Genel Merkezimizin KK – GK Merkez Yönetim Kurullarında yokuz. İl Başkanlığımızın KK ve GK yokuz. Parti Meclisinde yokuz, MYK yokuz, örgütümüzün mecliste temsilcisi yok, Etimesgut Belediye’sini kişisel hırs, kapris ve programsızlık yüzünden alamadığımız için burada da yokuz. Biz yok hükmünde bir ilçe miyiz? Öncelikle bunun kararını vermeliyiz. Benim devrimci yüreğim asla ama asla bu durumu kabul etmez. Sizlerin de kabul etmeyeceğini biliyorum. Bu yüzden örgüt örgüt deyip örgütsüzlüğe mahkum olmamak için aday oldum.”

Etimesgut’ta hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ifade eden Onur Öktem, geçmişe bir çizgi çektiklerini belirterek “Eşitlik, özgürlük ve kardeşliğe olan sarsılmaz inançla, yüzünü evrensel sol değerlere dönmüş kadrolara olan gereksinimin farkında olarak, endişeleri dağıtmaya, umutsuzluğu umuda çevirmek için ETİMESGUT’ta en iyi bildiğimiz işi YAPARAK, ÖRGÜTLENEREK yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

İSİMLERLE DEĞİL PROGRAMLA, PAZARLIKLA DEĞİL İLKELİ

“Örgütümüzün özgür delegeleri; partimizin emektar ve cefakar parti üyeleri ve bizlerden bir önderlik bekleyen halkımızdan başka hiç kimseye ve hiçbir güce karşı sorumluluk hmez ve hesap vermezler. Tek adam anlayışına karşı olan bir siyasetin savunucuları olan bizler; örgütsel yönetim yapılarının sadece başkandan ibaret olmadığını biliriz. Bu yüzden diyoruz ki İSİMLER İLE DEĞİL PROGRAMLA, PAZARLIKLA DEĞİL İLKELİ yürümek için aday oldum” şeklinde sözlerine devam eden Onur Öktem, nasıl bir ilçe yönetimi oluşturmayı düşündüğünü de şu şekilde özetledi:

 

NASIL BİR ÖRGÜT YAPISI DÜŞÜNÜYOR?

 • BEN DEĞİL BİZ DİYEN bir İlçe Başkanı ve Örgüt Yönetimi olacak.
 • Benden sonra tufan demeyip sonrasına da GÜÇLÜ BİR İLÇE ÖRGÜTÜ bırakmayı hedefleyen, KİŞİYE DEĞİL PROGRAMA DAYALI kurumsal bir yapımımız olacak.
 • Sürekli konuşup dinleten değil, öncelikle tabanı dinleyen bir yönetim anlayışımız olacak.
 • Mahallelerin kültürel ve sosyoekonomik dinamiklerine göre özel örgütlenme modelini hayata geçiren KADROMUZLA sokaklarda olacağız.
 • Farklı görüşleri de dışlamayan yapıcı eleştirileri dikkate alarak hareket eden, katılımcı ve kapsayıcı bir liderlik ve yönetim anlayışımız olacak.
 • Kadrolarını yetkili kurul ve komisyonlara taşıyıp, aktif çalıştırarak, üretken ve işlevsel kılan bir kadro hareketine sahip olacağız.
 • İlçenin önceliklerini gözetip, dayatmalara karşı durabilen, omurgalı ve adaletli bir örgüt yönetimimiz olacak.
 • Halkın sorunlarını dinleyen ve çözüm üretebilen nitelikli bir kadro anlayışımız olacak.
 • Halkla buluşma etkinlikleri ile bölge milletvekillerini halkla bir araya getiren, katılımcı bir ilçe örgütümüz olacak.
 • Cenaze ve düğün gibi özel günlerini ihmal etmeyip halkının yanında olan ilçe başkanı ve örgüt yönetimine sahip olacağız.
 • Sivil toplum kuruluşları ile sıkı ilişkiler kurarak halkla bağlarını güçlendiren ve örgütünün önünü açan demokratik bir yönetim anlayışımız olacak.

Yetkili kurumlarla iyi ilişkiler geliştiren, örgütün etkinliğini ve saygınlığını artırmasını bilen temsil gücü yüksek bir ilçe başkanı ve yönetimine sahip olacağız.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Onur, Öktem,, CHP, Etimesgut, İlçe, Başkanlığı'na, Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı