Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 23:04
 
Orhan Tatlı: 31 Mart'ta 94 Ruhu Kazanacak
Milli Görüş önderlerinden Orhan Tatlı, 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala tarihten ders alarak daha ileri gitmek için Cumhur İttifakı’na destek verilmesi gerektiğini belirterek “31 Mart var olma - yok olma seçimleridir” dedi ve adayları da uyarmayı ihmal etmedi.
Siyaset Haberi
Orhan Tatlı: 31 Mart'ta 94 Ruhu Kazanacak

31 MART’IN ÖNEMİ

    Milli Görüş önderlerinden Orhan Tatlı, yerel seçimlere az bir süre kala gazetemize yazılı bir açıklama yaptı. Tatlı açıklamasında “1071‘de Anadolu topraklarını Atalarımız, 94  Ruhu dediğimiz cihat şuuruyla Rum-Bizans diyarından Türk İslam yurduna dönüştürmüş,  uzun yılar İslam ilkeleri ve ruhuyla yönetmiştir. Anadolu baştan başa İslam kültürü ve sanatıyla ihya ve inşa edilmiştir” dedi.

     Erbakan hocanın sözünü hatırlatan Tatlı “Türkiye’yi Milli Görüş İslam anlayışıyla yönetmesek Almanya’daki yöneticileriyle ne farkımız kalır diyordu. Avrupada belediyecilik anlayişi bati medeniyet anlayişiyla zirveye ulaşmıştır. Avrupa sokaklarinda caddelerde kliselerde batı medeniyetinin ruhunun iflas ettiğini, gençlerin uyuşturucu ve sapkınlık, çaresizlik içinde İslam’dan,  Akıncılardan gelecek 94 ruhunu beklediğini” hatırlattı.

   ADAYLARI UYARDI

    Orhan Tatlı, açıklamasına şöyle devam etti:
    “Milletvekillerimiz, Belediye başkanlarımız, Belediye Meclis üyelerimiz, İl genel meclis üyelerimiz biz de ömrümüzün son zamanlarında başkan olalım, meclis üyesi olalım, devletin imkanlarından biz de faydalanalım, toplum tarafından biz de alkışlanalım, devlet erkanında yerimiz olsun  düşıncesi 1071 ruhuna, 94 ruhuna, İslam şuuruna bağdaşmaz. Allah’ın yardımı da gelmez diyerek bizi her zaman uyaran Erbakan hocamızı rahmet minnetle yad ettiğimiz şu günlerde, seçimler deyince Erbakan ve mücadele ettiği zihniyet akla gelir. Tarih tekerrür eder, tarihten ders alarak daha ileri gitmek için gayret edilmesi gerekir.

    Anavatan Partisi 89 seçimlerini kaybedince belediyeleri susuzluğa, çöp yığınlarina sokakların çamur, çevreyi  hava kirliliğine dönüştüren dönemin  CHP’sine teslim etmiştir.
    Hükümet el değiştirmiş,  ülkede beka sorunu had saffaya ulaşmış, şehit cenazeleri, ekonomik krizler,  İslam düşmanliği başörtüsü zulmü, 28 Şubat, CHP Zihniyeti hortlamış ülkemizde kaoslar had safhaya ulaşmıştır.”


31 MART VAR OLMA-YOK OLMA SEÇİMİDİR

    Milli görüs önderlerinden Orhan Tatlı tüm adaylara seslenerek, yeniden eskiye geri dönmemek için, önce ahlak ve maneviyat diyerek seçime az bir süre kala herkesin kendini yeniden yenilemesi gerektiğini belirtti ve “Cumhur İttifakı etrafında 94 ruhuyla canla başla çalışalım. Milli görüş lideri Erbakan’ın başlatmış olduğu özümüze, Tarimize dönüş hareketi son virajina girmiştir. Erbakan hocamız bize her zaman  ne olur şu siyonizmden önce bir de siz beni anlasanız, onlar anlıyor önlem alıyor siz geç anlıyorsunuz. 31 Mart seçimi var olma ve yok olma seçimidir. Ya İsrail’e vilayet tercihini yapacağız ya da Tarihteki en şerefli yerimizi alacağız, ya Milli görüş Cumhur İttifakını tercih edeceğiz ya da işbirlikçi zillet ittifakını tercih edeceğiz. Kimse boş heveslere kapılmasın.

    Necmettin Erbakan hocamızın başlattığı mucadele Başkanlık sistemiyle Yeni Milli Anayasa’sına kavuşacaktır. Zillet İttifakı ve onların kazanmasını bekleyen iş birlikçi fırsat gözetenler kaybedecektir. Müjdeler olsun daha büyük Osmanlıkuruluyor.”
açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Orhan, Tatlı:, 31, Mart'ta, 94, Ruhu, Kazanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı