Haber Detayı
30 Temmuz 2017 - Pazar 22:44
 
Orhan Tatlı'dan "Büyük Kudüs Mitingi" Açıklaması
Ankara siyasetinin ve Milli Görüş’ün önemli isimlerinden Orhan Tatlı, SP öncülüğünde düzenlenen “Büyük Kudüs Mitingi” hakkında konuştu.
Siyaset Haberi
Orhan Tatlı'dan

Saadet Partisi’nin öncülüğünde düzenlenen “Büyük Kudüs Mitingi” ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Ankara siyasetinin ve Milli Görüş’ün önemli isimlerinden Orhan Tatlı, “Bu mitingin Türkçe Olimpiyatları’ndan ne farkı var Allah aşkına?” diye sordu.

Tatlı, “Saadet Partisi, Erbakan Hoca’nın ölümünden sonra, 17-25 Aralık Operasyonu’nda gezi olaylarında, hendek çukur siyasetinde, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 15 Temmuz darbe girişiminde, Referandum seçimlerinde dış güçlerin yerli işbirlikçileriyle hareket ederek algı operasyonlarına hizmet ederek, kendi içinde makam-mevki kavgası vererek Milli Görüş temsil kabiliyetini yitirmiştir” dedi.

SP, FETÖ’YE DOLAYLI DESTEK VERİYOR

Orhan Tatlı, Saadet Partisi’nin bu işbirlikçi tutumuna rağmen bazı Sivil Toplum Örgütlerinin şuursuzca ve bilinçsizce neye hizmet ettiklerini bilmeden tıpkı Türkçe Olimpiyatları’na verilen destek gibi Saadet Partisi’nin organizasyonlarına katılmalarını sorgulamaları gerektiğini belirtti.

Tatlı, sözlerine şöyle devam etti:

“Buradan kamuoyuna Sivil Toplum Örgütlerini şikayet ediyorum. Kendilerini şuura davet ederken her fırsatta daha önceden kamuoyu ile paylaştığım gibi Fethullah Terör Örgütü’ne dolaylı destek veren ve ileride ülkemiz için tehlike oluşturan Saadet Partisi’ne mesafe konulmasını, ilişkilerin sorgulanmasını, fikir olarak İŞİD Terör örgütüne benzer tavırlar sergileyen Saadet Partisi’nin Kudüs vb. milli davalarımızı istismar etmesinin devlet organları tarafından yakın takibe alınmasını istiyorum. Milli Görüş olarak kamuoyunu uyarıyorum.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Orhan, Tatlı'dan, "Büyük, Kudüs, Mitingi", Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı