Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:26
 
Orhan Tatlı'dan "Taht Kavgasını Bırakalım" Açıklaması
Milli Görüş’ün önde gelen isimlerinden Orhan Tatlı, Türk siyasetinin gündeminde olan yeni ittifak arayışlarıyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
Orhan Tatlı'dan

Orhan Tatlı, açıklamasında “Milli Görüş’ün 50. yılında ülkemiz içinde hedeflerine ulaşmış, Yeniden Büyük Türkiye Projesi rayına oturmuştur” dedi. Tatlı, “Adil bir dünya için ülkemizin önce ahlak ve maneviyat diyerek Adil Dindar Anayasamızı Meclisten geçirerek Cumhur İttifakının öncülüğünde yeni İttifaklar kurarak ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için şuurlu çalışmamız insani vazgeçilmez şerefli ve vazifemizdir” diye konuştu.

SİYASİLERE SESLENDİ

Tatlı, sözlerine şöyle devam etti:
“Kısır çekişmeleri, hasetlik duygularını bir kenara koyarak biz de vekil olalım, biz de bakan olalım, biz de tahtı yönetelim hesaplarını zor da olsa bırakalım. Tek vücut olalım. 2023 hedeflerine yeni ittifaklar kurarak Hak ile Batıl mücadelemizi sürdürelim. Başkanlık Sisteminde devlet yönetimi, siyaset eski Türkiye alışkanlıklarından tamamemen farklı bir durumdur. Siyasi süreci okuyamayan siyasetçilerin milletimiz tarafından zamanla anlaşılacak, kendilerine itibar edilmeyecektir.

KISIR ÇEKİŞMELERİ BIRAKALIM

31 Mart Yerel Seçimleri, Başkanlık sisteminde ittifakların mecburi olduğu anlaşılmıştır. Milli Görüş’ün her kademesinde hizmet etmiş ve bedel ödemiş bir siyasetçi olarak, Milli Görüşe bir günde olsa hizmet etmiş, İslam davasını kendine dert edinen kardeşlerimize sesleniyorum. Hatalarımız, eksiklerimizi, artılarımızı biliyoruz. 50 yıllık Milli Görüş tecrübesi bize yeter. Erbakan hocamızın dediği gibi siyonizmin bütün mikroplarına karşı aşılıyız. Bağışıklık kazandık.

Eksiklerimizi, hatalarımızı papağanlar gibi tekrar etme zamanı değil, şöyle oldu da böyle oldu da diyerek sürekli tekrar yapmayı bırakalım. Bizi biri hipnotize ediyor, Allah aşkına diyen Erbakan hocamızın yolundan yani Adil bir Dünya Düzeni kurmak için canla başla çalışalım. Müjdeler olsun daha büyük Osmanlı kuruluyor.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Orhan, Tatlı'dan, "Taht, Kavgasını, Bırakalım", Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı