Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 16:50
 
Orhan Tatlı, Hemşerisi Ekrem İmamoğlu'nu Uyardı!
Milli Görüş’ün önde gelen isimlerinden Trabzon’lu siyasetçi Orhan Tatlı, hemşerisi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, Selahattin Demirtaş hatırlatması yaparak uyardı.
Siyaset Haberi
Orhan Tatlı, Hemşerisi Ekrem İmamoğlu'nu Uyardı!

    Trabzonlu siyasetçilerimizden Orhan Tatlı, hemşerisi Ekrem İmamoğlu’nu gazetemiz aracılığıyla uyardı. Milli Görüş’ün önde gelen isimlerinden olan ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Genel Başkan olduğu dönemde Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Orhan Tatlı, geçmişi hatırlatarak “Eski Türkiye’nin faşist uygulamaları, yasakçı, baskıcı zihniyeti, Doğu ve Güneydoğu’da halkı devlete düşman etmiş dönemin beceriksiz siyasetçilerinin yüzünden SHP’nin desteğiyle HADEP, Refah Partisi’ne karşı güçlendirilmiş, garson devlet anlayışıyla milleti devletle barıştıran efsane hizmetler engellenmiş, terörün desteğiyle SHP’nin proje çalışmalarıyla Refah Parti’li Belediye Başkanlarının partileri kapatılarak görevden alınmış, Belediyeler HADEP’li yöneticilere teslim edilmiştir” diye konuştu.

 

   DEMİRTAŞ – İMAMOĞLU BENZETMESİ

    O dönemde, Belediye hizmet binalarının terör yuvası haline getirildiğine dikkat çeken Orhan Tatlı “İdeolojik Marksist oluşumlar Türkiye’yi bölmek için algı operasyonlarıyla pohpohlanan, parlatılan Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı adayı yapılmış, Erdoğan’a ‘Seni Başkan yaptırmayacağız’ denilerek halkı sokağa davet etmişler, bağımsızlık-özerklik ilan edilerek hükümeti tanımadığını söyleyerek paralel devlet kurmaya çalışarak insanları da sokağa davet ederek bir çok insanımızın ölümüne sebep olmuştur.

 

   BEYAZ GÖMLEKLİ..

     1994 yılındaki yerel seçimlerle başlayan efsane hizmetler, dış güçler ve yerli işbirlikçileriyle Erdoğan’ı bir şiiri bahane edilerek cezaevine atılarak engellemeye çalıştılar. Ekonomik operasyon, gezi ve terör olayları, Diyarbakır seçimlerinde olduğu gibi HADEP’in devam HDP’nin desteğini alan SHP’nin aynısı CHP, 31 Mart’ta hükümete, Bakanlara, Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına rağmen tıpkı Doğu’da olduğu gibi Milliyetçi Kürt oylarıyla, terör yandaşlarının desteğiyle seçilen terör yanlısı Belediye Başkanları gibi hemşeri oylarıyla, Trabzon milliyetçi duyguları istismar edilerek Demirtaş’a benzeyen beyaz gömlekli Ekrem İmamoğlu, Erbakan ve Erdoğan karşıtı Marksist grupların, terör örgütlerinin organizeli desteğiyle Başkan seçildi.. Şimdi Diyarbakır’da alkışlanan, teröre destek veren Demirtaş örneğinde olduğu gibi ya teröre mesafeli duracak ya da Demirtaş gibi partalatılarak siyasi sonu olacak” açıklamasında bulundu.

 

   İMAMOĞLU KAYBETMEYE MAHKUM!

   Orhan Tatlı, hemşerisi Ekrem İmamoğlu’nu, seçimi kazanmasına rağmen acemi siyasetiyle sırıtmakta olduğunu belirterek “Hizmet yerine Demirtaş gibi polemik siyaseti yaparak beceriksiz siyasetçilerin karşısında prim elde etmeye çalışmaktadır. Kısmen başarılı olsa da ileride siyasette kaybetmeye mahkum olacaktır” dedi.

    Tatlı, İmamoğlu’nun Diyarbakır’a koşarak terörden medet umduğunu, Fransa’da başka arayış içerisine giren Türkiye’yi Avrupa’ya şikayet etmeye çalışan, Barış Pınarı Harekatı’nda ülkemizin teröre karşı verdiği mücadelede kafasının karıştırıldığını belirterek “İmamoğlu, yol yakınken karşılığı olmayan ihanet derecesine varan yanlışlarından vazgeçmesi gerekmektedir”  açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Orhan, Tatlı,, Hemşerisi, Ekrem, İmamoğlu'nu, Uyardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı