Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 21:27
 
Öz Taşıma İş Sendikası Pandemide de Üyesinin Yanında
Öz Taşıma İş Sendikası, pandemi sürecinde tüm illerdeki üyelerinin sağlık durumları ile yakından ilgileniyor.
Güncel Haberi
Öz Taşıma İş Sendikası Pandemide de Üyesinin Yanında

Öz Taşıma İş Sendikası, pandemi sürecinde tüm illerdeki üyelerinin sağlık durumları ile yakından ilgileniyor. Öz Taşıma İş Sendikası COVİD-19 testi pozitif çıkan üyeleri için “Biz Büyük Bir Aileyiz” sloganıyla başlayan kampanya ile sosyal bir projeye daha imza attı. Kampanya kapsamında üyelerine gıda kolisi ikramında bulunuyor.
 
“İkram kolisi bizden”
 
Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan COVİD-19 salgınında, Öz Taşıma İş Sendikası olarak, pandemi sürecinde ‘Biz Büyük Bir Aileyiz” sloganıyla üyelilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. COVİD-19 testi pozitif çıkan üyelerin gıda ihtiyaçlarını karşılamak için ikram kolisinde bulunuyoruz. Şu ana kadar 2 bin 300 üyemizin gıda kolisini evlerine teslim ettik. Her koşulda yanlarında olmaya çalıştığımız üyelerimize yardımlarımız kesintisiz devam etmektedir” dedi.
 
“Pandemiyi yakın takip ediyoruz”
 
Başkan Toruntay, “COVİD-19 salgınının dünyada her geçen gün arttığını görüyoruz. Aynı şekilde Türkiye’de de sayıların artması bizleri üzüyor. Bu kapsamda bir dizi tedbirler uygulamaya sokuldu. Bizler de sendika olarak pandemi sürecini, başından bu yana yakından takip ediyoruz.  Zaman zaman yetkililere, görüşlerimizi aktarıp, sonuç alınması konusunda da hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Vatandaşlarımızın, üyelerimizin ve ailelerinin sağlığı, bizim açımızdan son derece önemli. Kurallara uymamız halinde bu virüsün üstesinden de geleceğimizi düşünüyorum. Yeter ki alınan tedbirlere uyarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim” şeklinde konuştu.
 
“Her alanda destek olan bir sendikayız”
 
Sosyal sendikacılığı ilke edinmiş bir sendika olduklarını belirten Toruntay, “Üyelerimizin doğumundan ölümüne, iyi ve kötü günde her zaman destek olan bir sendikayız. Pandemi sürecinde de üyelerimizi yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız da… Çünkü biz büyük bir aileyiz. Her geçen gün artan vaka sayıları, bizleri endişelendiriyor. Üyelerimizin sağlığını an ve an takip ediyoruz. Bu doğrultuda testi pozitif çıkan hastalarımızın yardımına koştuk. Şimdiye kadar 2 bin 300 gıda kolisi yardımda bulunduk. Bu ailenin bir ferdi olarak tüm üyelerimizin COVİD-19 salgınında uyulması gereken kurallara riayet etmelerini önemli rica ediyoruz” diye konuştu. Toruntay “Pandemiden dolayı kaybettiğimiz üyelerimiz var. Onlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diler; hastalığı atlatan tüm vatandaşlarımıza, üyelerimize ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum ” açıklamasında bulundu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Öz, Taşıma, İş, Sendikası, Pandemide, de, Üyesinin, Yanında,
Yorumlar
Haber Yazılımı