Haber Detayı
10 Ağustos 2017 - Perşembe 21:30
 
"Pandora" İle Kadınlara Yeni Fırsatlar Yaratılıyor
Yenimahalle Belediyesi, dezavantajlı kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmesi, yeniden hayata tutunabilmesi ve haklarını öğrenebilmesi için projeler geliştiriyor.
Yenimahalle Haberi

Bu doğrultuda sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapan belediye,  Avrupa Birliği projesi olan “Pandora: Kadın Girişimciliği için Avrupa’daki fırsatları keşfetme’’ projesinde de Türkiye’yi temsil ediyor. Türkiye’yle birlikte İngiltere, İtalya ve Polonya’nın proje ortağı olduğu Pandora’da, dezavantajlı kadınların girişimcilik konusunda Avrupa’daki fırsatları öğrenmeleri ve hayata geçirmeleri amaçlanıyor.

Deneyim ve tecrübe paylaşımı

Dezavantajlı kadınlar için hayata geçen Pandora: Kadın Girişimciliği için Avrupa’daki fırsatları keşfetme projesi, kadınların hayatına yeni fırsatlar sunmak için yoluna devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl sürecek olan projede çok sayıda STK temsilcisi kadınlar için güç birliği yapıyor. Proje kapsamında uzmanlar, farklı ülkelerin dezavantajlı kadınlar konusunda yaptığı çalışmalar ve uygulamalar konusunda edindikleri deneyim ve tecrübeleri bulunduğu ülkelerdeki kadınlarla paylaşıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: "Pandora", İle, Kadınlara, Yeni, Fırsatlar, Yaratılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı