Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 19:37
 
Pembe TIR Ankara'ya Geliyor
Üroloji ve kadın ürolojisi alanında eğitimler vermek ve toplumun bilgi düzeyini artırmak amacıyla çalışmalar yürüten Kontinans Derneği’nin, Türkiye’de her 4 kadından birinde görülen ‘stres tip idrar kaçırma’ hastalığının tedavi edilebilir olduğu hakkında bilinç ve farkındalık yaratmayı hedeflediği “Kaçırmayan Kadınlar” projesinin ikinci ayağı başladı.
Sağlık Haberi
Pembe TIR Ankara'ya Geliyor

Nobel İlaç’ın desteğiyle yürütülen projede İstanbul’dan yola çıkan “Pembe Tır”, 4-19 Mayıs tarihlerinde 4 şehirde kadınlarla buluşacak. Proje kapsamında kadınlara, hastalığın belirtileri, tedavisi ve erken tanının önemi konusunda uzmanlar tarafından bilgiler verilecek.

Stres tip idrar kaçırmanın tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu kamuoyuna duyurarak, hastalığın mutlaka tedavi edilmesi konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan proje için özel olarak tasarlanan ‘Pembe TIR’, 13 Mayıs Cumartesi günü Ankara Ankamall AVM’ye gelerek, hastalık hakkında bilgi almak isteyen kadınlarla uzman isimlerin buluşmasına ev sahipliği yapacak.

Pembe TIR’da idrar kaçırma hastalığıyla ilgili bilgiler paylaşılarak, kadınlara “İdrar kaçırmayı kabullenmeyin, doktora başvurun” mesajı verilecek.

4-5 Mayıs günlerinde İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nin önünde, 6-7 Mayıs’ta Kadıköy’de 10-11 Mayıs’ta İzmir Alsancak İskele Önünde olan Pembe TIR , 13-14 Mayıs’ta Ankara Ankamall AVM’de, 16 Mayıs’ta Konya’da, son olarak 18 ve 19 Mayıs’ta Ümraniye’de bulunacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Pembe, TIR, Ankara'ya, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı