Haber Detayı
29 Nisan 2017 - Cumartesi 12:31
 
Polatlı'da Tarım Fuarı Açıldı
Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret odası öncülüğünde ikincisi gerçekleştirilen POLAGRİ 2017 Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
Ekonomi Haberi
Polatlı'da Tarım Fuarı Açıldı

Eskişehir yolu kenarı, Polatlı Otogarı'nın yanında oluşturulan 30.000 m2 alanda gerçekleştirilen fuar Türkiye'nin dört bir yanından 200’ün üzerinde firmayı ağırlıyor. 27 – 30 Nisan tarihleri arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık sektöründe hizmet veren birçok firmanın ürünlerinin tanıtılacağı fuara dört gün boyunca yüz binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Polatlı’da ikincisi gerçekleştirilen POLAGRİ 2017 Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nda uluslararası nitelikte Tarım Gıda ve Hayvancılık ile ilgili inovasyon, ekipman ve ürünler sergileniyor. Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret Odası ortaklığında gerçekleştirilen açılış törenine; Ankara Vali Yardımcısı Ali Sözen, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okul Komutanı Hurşit Ağırcan, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Korkmaz, Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Erol Ünal, İlçe Siyasi Parti Başkanları ve yüzlerce vatandaş katıldı.

YILDIZKAYA; “ÇİFTÇİLERİMİZ HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR”

POLAGRİ 2017 Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı açılışında konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Polatlımız; geniş ulaşım imkanları, gelişen ve büyüyen sanayisi, sahip olduğu turizm potansiyeli, genç ve eğitimli nüfusu ile bölgemizin dikkat çeken önemli bir şehridir. Polatlı’nın asıl özelliği sahip olduğu tarımsal potansiyeldir. Polatlımız başkentin hemen yanıbaşında 3600 km2 yüzölçümü ile üreten, ülkemizi besleyen bir şehirdir. Bu potansiyelin yüklediği misyonla geçen yıl, geç kalmış bir adımı attık. Tarım fuarımızın ilkini gerçekleştirdik. İlk olmasına rağmen hem katılımcı, hem misafir, hem de imkanlar açısından verimli bir fuar geçirdik. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz tecrübe ile fuarımızın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Hedefimiz üçüncüsünü de düzenleyerek ulusararası fuar hüviyetini kazanmak ve Türkiye’de ilk beşe girmektir. Bu fuar Polatlı’da yapıldığı için POLAGRİ adını taşıyor. Aslında Ankara’nın ve bölgemizin fuarıdır. Fuarımız zaten modern teknik ve imkanlarla tarım yapan çiftçilerimize yeni bakış açıları ve vizyon kazandıracaktır. Toprağı sevgiyle eken, hasat günü geldiğinde onu muhabbetle kucaklayan çiftçilerimiz herşeyin en iyisine layıktır. Fuarımızın düzenlenmesinde emeği geçen bütün kesimlere, bize güvenerek iştirak eden firmalarımıza ve kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Fuarımız hayırlı, harmanımız bereketli olsun.” cümlelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Polatlı'da, Tarım, Fuarı, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı