Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 23:07
 
Polatlı'ya Temiz İçme Suyu Çalışmaları Devam Ediyor
Yıllardır su krizi yaşayan Polatlı’yı temiz, sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşturacak olan isale hattı yapım çalışmaları devam ediyor.
Güncel Haberi
Polatlı'ya Temiz İçme Suyu Çalışmaları Devam Ediyor

 Başkent Ankara’ya sadece bir saat mesafede bulunmasına karşın yıllardır su sıkıntısı yaşayan ve mağdur olan Polatlı halkına rahat bir nefes aldıracak yaklaşık 107 kilometrelik isale hattı çalışması hızla ilerliyor.

   Polatlılara söz veren ve bu sözünü tutan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “30 yıl önce yapılan su hattı Polatlı’yı mağdur ediyordu. Bir an önce değişmesi gerekiyor. Belediyecilik anlayışımızda insan hayatı ve insan sağlığı bizim için öncelikli. Asıl belediyecilik budur” dediği “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo, Terfi İstasyonları ve Tesislerin Yapım İşi” için çalışmalar 3 noktada sürdürülüyor.

 

ŞU ANA KADAR BİN 616 METRE ÇELİK BORU DÖŞENDİ

    ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Ankara’yı besleyen İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Polatlı arasında yapımına başlanan isale hattında ekiplerin şu ana kadar İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi çıkışı, Etimesgut Elvanköy Caddesi ve Sincan Temelli Malıköy’de bin 616 metre çelik boru döşediğini söyledi.

    Polatlı ilçesine içme suyu şebeke iletimi sağlayacak projenin ihalesinin tamamlanmasının ardından ilk çalışmalara 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başlandığını ve planlanan program doğrultusunda devam ettiğini belirten ASKİ Genel Müdürü Öztürk, “Bugün itibarıyla 2 bin 200 milimetre çapında, bin 616 metre çelik boru döşeme imalatı tamamlandı. Ayrıca Yenimahalle ilçesi Serhat Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ndeki yol geçiş çalışmaları da açık kazı olarak yapılıyor. Caddedeki çalışmaları bu gece (5 Ocak) bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

 

BAŞKAN YAVAŞ, İŞ SÜRESİNİ 6 AY KISALTTI 

    Polatlı’nın mahallelerine musluktan içilebilir su sağlayacak olan projenin 30 ay olan iş süresini, Başkan Yavaş’ın devreye girerek 24 aya çektirdiğini vurgulayan Öztürk, yaklaşık 107 kilometrelik (106 bin 714 metrelik) isale hattının yanı sıra bölgeye 3 bin metreküp kapasiteli 1 su deposu, 500 metreküp kapasiteli 2 su deposu ve 1 terfi istasyonu yapılacağını ifade etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Polatlı'ya, Temiz, İçme, Suyu, Çalışmaları, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı