Haber Detayı
06 Ekim 2014 - Pazartesi 15:17
 
Polatlı'da Kurban Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor
Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı’nın en büyük gücünün, birlikteliği olduğunu, Şehrin tüm sorunlarının bu birliktelik ve kardeşlikle çözüleceğini söyledi.
Ankara Haberi
Polatlı'da Kurban Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor

Polatlı Konak Güldeste Salonunda düzenlenen Kurban Bayramı Kutlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, ‘’ Polatlı’nın en büyük gücü ve sermayesi bizim birlikteliğimizdir. inşallah önümüzdeki sorunları bu birliktelik ve kardeşliğimizle aşacak;  hep birlikte koyduğumuz hedeflere birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde ulaşacak. Hedeflerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. Polatlı’nın bir üniversite şehri olmasını beraber sağlayacağız. Polatlı’nın bir turizm şehri olmasını da birlikte sağlayacağız. İnşallah bunları birlikte gerçekleştirmiş olacağız’’ dedi.

-İSLAM COĞRAFYASINDA KAVGANIN SONA ERMESİNİ DİLİYORUM-

 Dünyada İslam kisvesi altında Müslümanları katleden güçleri Allah’a havale eden Başkan Yıldızkaya, ‘’Bu bayramda da İslam dünyasının, İslam coğrafyanın pek çok noktasında kan gözyaşı ve acılar var. Ateş çemberi sınırımıza kadar dayanmış durumda.  Ben yüce Mevla’dan ümmeti Muhammed’e yardımcı olmasını niyaz ediyorum. Müslümanların bir an önce aklını başına almasını diliyorum.  Kardeş kavgasının sona ermesini temenni ediyorum.   İslam kisvesi altında dünyanın değişik bölgelerinde katliam yapanları da Allah’a havale ediyorum.  Ve bu çerçevede bayramınızın mübarek olmasını tekrar birlik beraberlik kardeşliğimizin daim olmasını niyaz ediyorum.’’ diye konuştu.

 -ANADOLU BOZKIRININ PARLAYAN YILDIZI POLATLI

Yıldızkaya sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’ Anadolu Bozkırının parlayan yıldızı Polatlı’yı inşa etmek için hepinizden destek, dua ve katkı bekliyorum.   Görevi başındaki emniyet güçlerimize sınırda nöbet tutan askerlerimize, Süleyman Şah Türbesindeki kahraman Mehmetçiklere sizler adına selam olsun diyorum.’’ 

 

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE

-BAYRAMLAR SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN PEKİŞTİĞİ GÜNLERDİR-

 

 Polatlı İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ise bayramların sevgi, kardeşlik ve dayanışmanın en üst seviyeleri çıktığı müstesna günler olduğunu söyledi.  Kaymakam Tunçer ‘’  bugün ülke olarak millet olarak bir kurban bayramına daha ulaşmanın mutluluğu içindeyiz, Allah tekrarını nasip eylesin hepimize hayırlı olsun.  Bayramlar sevgi kardeşlik, paylaşma ve dayanışma gibi duyguların evrensel insani değerlerin en üst düzeyde tezahür ettiği ilahi armağanlardır. Yüce rabbimiz merhameti adaleti, paylaşmayı esas edinen, hamiyeti bol milletimizi ve devletimizi devamlı payidar eylesin’’ diye konuştu.

Polatlı Konak Güldeste Salonunda başlayan bayramlaşma programı Protokol üyelerinin,  Polatlı Polis Merkezi, ilçe Jandarma Komutanlığı, Huzur Evi, Duatepe Devlet Hastanesi, Şehit Sedat Akça’nın babası Salih Akça ve  Kıbrıs  Gazisi  Selahattin Özdemir’e evlerinde  yapıla ziyaretlerin ardından  son buldu.

Törene İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümg. Avni Angun,   Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Yargıtay 9.  Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, 58. Topçu Tugay Komutanı Kemal Yeni, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, AK Parti İlçe Başkanı Gazi Karaoğlu, Belediye Meclisi üyeleri,  Kamu kurum ve kuruluş müdürleri,  muhtarlar,  oda dernek başkanları ile çok sayıda Polatlılı katıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Belediye, Başkanı, Mürsel, Yıldızkaya, , Polatlı’nın, büyük, gücünün, birlikteli
Yorumlar
Haber Yazılımı