Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 22:14
 
Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz İstifa Etti
31 Mart Yerel Seçimlerinde yüzde 71 oy alarak AK Parti’den Pursaklar Belediye Başkanı seçilen Ayhan Yılmaz, sağlık sorunları nedeniyle Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Ankara Haberi
Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz İstifa Etti

31 Mart seçimlerinde yüzde 71 gibi bir oy alarak AK Parti’nin kalelerinden biri olan Pursaklar Belediyesi’nde Başkan seçilen AK Partili Ayhan Yılmaz’ın, istifa etti haberleri gündeme bomba gibi düştü. Elde edilen bilgilere göre Yılmaz yerel seçimler öncesi Pursaklar Belediyesine aday olmak istemediğini son ana kadar ısrar ile söylediği ancak yinede adaylığını koyduğu öğrenildi. Şimdi ise seçimden bir ay sonra istifa ederek partisinin ve çevresini yarı yolda bırakması Ankara gündeminde şaşkınlık yarattı.

Öte yandan istifa sebebinin psikolojik nedenler olduğu öğrenilen Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın istifasını Pursaklar Kaymakamlığına verdiği ancak gece yarısından sonraya kadar Genel Merkez tarafından ikna çalışmalarının sonuçsuz kaldığı öğrenildi.

İL BAŞKANLIĞI'NDA AÇIKLAMA YAPTI

Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ile birlikte İl Binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamasında sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldığını açıkladı. Yılmaz, açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştüğünü ve kendisini anlayışla karşıladığını belirtirken istifa nedeni olarak sağlık sorunlarını dile getirdiğini ifade etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Pursaklar, Belediye, Başkanı, Ayhan, Yılmaz, İstifa, Etti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı