Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 00:34
 
Pursaklar Belediyesi Camileri Dezenfekte Ediyor
Pursaklar Belediyesi, 29 Mayıs’ta kılınacak Cuma namazıyla birlikte cemaatle ibadete açılacak camileri ve cami avlularını dezenfekte ediyor.
Ankara Haberi
Pursaklar Belediyesi Camileri Dezenfekte Ediyor

Pursaklar’da, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süreden beri kapalı olan camilerin tekrar ibadete açılması için gün sayılıyor. Camilerin, normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs Cuma gününden itibaren cemaate sosyal mesafe kuralları çerçevesinde açılacak olması, Pursaklar Belediyesi ekiplerini harekete geçirdi.

Belediye ekipleri, yeniden ibadete açılacak olan camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirirken, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’de Pursaklar’ın simge camilerinden Hicret Camii’nde gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarını yerinde inceleyerek denetimlerde bulundu.

 

Pursaklar’da Hazırlıklar Tamam

Salgının Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından ocak ayından itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşları, Camiler gibi ilçe genelinde bulunan ticari, sivil araçlar ve iş yerlerinde dezenfekte çalışması başlatan Belediye ekipleri, Cuma namazı öncesi camileri baştan sona temizleyerek steril hale getirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Pursaklar, Belediyesi, Camileri, Dezenfekte, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı