Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 01:44
 
Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkında Soru Önergesi
CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında, TBMM'nde soru önergesi verdi.
Siyaset Haberi
Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkında Soru Önergesi

Levent Gök, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "2 Nisan 2017 tarihinde iktidar partisi Ankara'da "toplu açılış töreni" adı altında  16 Nisan Referandumuna yönelik bir miting  düzenledi. Öğretmenlerin İlçe Mili Eğitim Müdürlükleri tarafından  zorla götürüldüğü bu  miting sırasında Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar  dikkat çekti. İlçe Müdürü Cumhurbaşkanı ve Başbakanın konuştuğu mitingle ilgili olarak yaptığı paylaşımda, "Başkan Abdülhamid"i dinlediğini ifade etmiştir." dedi.
 

LEVENT GÖK'ÜN SORU ÖNERGESİ ŞU ŞEKİLDE:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim.

2 Nisan 2017 tarihinde Ankara’da, “toplu açılış töreni” adıyla iktidar partisi tarafından yapılan mitinge Ankara’daki İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde okul müdürleriyle toplantılar yapılarak, her okulun mitinge belli sayıda öğretmenle katılmasının istenmiştir.  Söz konusu mitinge kendisi de katılan Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, sosyal medyada (facebook) kendisine ait hesaptan mitingle ilgili olarak çeşitli fotoğraf paylaşımında bulunmuştur. Hayrettin Balcı fotoğraflarla birlikte  “15 Temmuzun sabahı 16 Nisan Zaferi için Başkent Ankara Başkan Abdülhamid'i dinlemek için Hipodromda iğne atsan yere düşmez. Ankara bugün bir başka güzel. EVET büyüksün Ankara” mesajını paylaşmıştır.

  1. Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’nın mesajında sözünü ettiği “Başkan Abdülhamit” kimdir?
  2. İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin, bir partinin başka bir isimle de olsa referandum propagandasına yönelik olarak düzenlediği bir mitinge katılarak bu türden paylaşımlar yapmasını doğru buluyor musunuz?
  3. İktidar partisinin Ankara’da düzenlediği mitinge ilde görev yapan öğretmenlerin katılımının zorunlu tutulmasına ilişkin talimat tarafınızdan mı verilmiştir?
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Pursaklar, İlçe, Milli, Eğitim, Müdürü, Hakkında, Soru, Önergesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı