Haber Detayı
17 Ekim 2014 - Cuma 11:52
 
Pursaklar'da 'Ankara Kedisi Güzellik Yarışması'
“Pursaklar Belediyesi Hayvan Sevgisine Ödül” projesi kapsamında bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan “Ankara Kedisi Güzellik Yarışması” kayıtları başladı.
Ankara Haberi
Pursaklar'da 'Ankara Kedisi Güzellik Yarışması'

Ankara ile özdeşleşen Ankara kedisinin neslini korumak ve bunu dünyaya tanıtmak hem de hayvan sevgisini teşvik etmek amacıyla üç yıldır Ankara Kedisi Güzellik Yarışması düzenliyor.

16 Kasım’da gerçekleşecek olan yarışmanın başvuruları 15 Ekim ila 14 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de kıyasıya yarışacak olan kediler, sahiplerine birbirinden farklı ödül kazandıracak. Yarışmada dereceye girerek 1’inci olan kedi sahibi (iki kişilik) Bosna Turu’na katılacak. 2’nci olana dizüstü bilgisayar, 3’üncü olana ise Tablet PC hediye edilecek. Ayrıca tüm yarışmacılar için sürpriz hediyeler olacak.

İlginç ve bir o kadar da renkli geçecek olan yarışma için Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Gelin nesli tükenmekte olan Ankara Kedimizi tüm dünyaya tanıtalım ve hayvan sevgisini arttıralım” diyerek hayvan severleri yarışmaya davet etti. Yarışmaya katılmak isteyenler 527 4900-117 ve 3286800 numaralı telefondan kayıt yaptırabilecekler. Yarışma 16 Kasım Pazar günü saat 12.00’da Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: “Pursaklar, Belediyesi, Hayvan, Sevgisine, Ödül”, projesi, kapsamında, yıl, 3’ün
Yorumlar
Haber Yazılımı