Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 20:31
 
Ruhsar Demirel ve Enver Demirel'den Kırımevi'ne Ziyaret
Ruhsar Demirel ve Enver Demirel, Kırım Evi'ni ziyaret ederek yöresel lezzetleri tattılar.
Etimesgut Haberi
Ruhsar Demirel ve Enver Demirel'den Kırımevi'ne Ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ve Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimsegut'ta açılan Kırım Evi'ni ziyaret ederek, Kırım-Tatar kökenli vatandaşlarla bir araya geldiler. Ziyarette, Kırım Tatar Teşkilatları Platform Başkanı Ümit Şilit, Etimesgut Kırım Tatar Derneği Başkanı İbrahim Keskin ve Çorum Kalecikkaya Kırım Tatar Derneği Başkanı Yaşar Tatar da yer aldı. Kırımlılar, misafirlerine yöresel lezzetlerinden çibörek, göbete, Özbek mantısı ve lakşa çorbası ikram ettiler.

KIRIM KÜLTÜRÜ FESTİVALDE

Başkan Enver Demirel, geçen yıl 14.'sünü düzenledikleri Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nde Kırım-Tatar kültürünün en iyi şekilde tanıtıldığını söyledi. Demirel, "Türk Beyleri Kent Meydanı'nda düzenlenen festivalimizin 8. gününde, Kırım Tatarları Derneği yöresel kültür ve sanatlarını sergilediler. Kırım Derneği Genel Merkezi Cıyın Ansamblıi-minikleri Kırım halk danslarından oluşan gösteri sundu. Kırım yırlarını keyifle dinledik. Bu yıl ünlü dombra sanatçısı Arslanbek Sultanbekov da çok güzel bir konser verdi, meydanımızı coşturdu. Gece boyunca Kırım ve Türk bayrakları yan yana dalgalandı" dedi.

Ruhsar Demirel, Kırım-Tatar kültür ve sanatının yaşatılması ve daha geniş kitlelere ulaştırılması açısından festivalin önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek, Başkan Demirel'i kültür ve sanata verdiği katkı nedeniyle kutladı. Gönül Şamilkızı, Kırım işgalinde yaşananları anlattığı 'Kırım Ateşi' adlı kitabını Ruhsar Demirel ve Enver Demirel'e hediye etti.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ruhsar, Demirel, ve, Enver, Demirel'den, Kırımevi'ne, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı