Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 22:07
 
Rus Gelinler, Çankaya'da Meslek Öğreniyor
Hobiden meslek edinmeye, sosyalleşmekten spor yapmaya kadar pek çok alanda hizmet veren Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri, Türkiye’ye yerleşen Rusları da ağırlıyor.
Çankaya Haberi
Rus Gelinler, Çankaya'da Meslek Öğreniyor

Hobi ve meslek edindirme derslerinin yanı sıra spor yapmaya ve sosyalleşmeye de olanak tanıyan Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri, evlenerek Türkiye’ye yerleşen Rusları da ağırlıyor. Onlardan dördü olan Olga Kadenikova, Natalia Emelanova, Natalia Volodina ve Natasia Bala Bayraktar Çankaya Evi’nde birden çok derse katılıyor.

“ANKARA’YI GEZİYORUZ”

Fotoğrafçılık dersleriyle, dijital fotoğraf makinesini tanıyan, çekim tekniklerini öğrenen kursiyerler, eğitmenleri eşliğinde Ankara’nın tarihi ve turistik yerlerini gezerek çalışmalarına uygulamalı olarak devam ediyor. Derslere katılan Kadenikova, Emelanova, Volodina ve Bala söz konusu eğitim sayesinde Ankara’yı gezmekten ve fotoğraflamaktan mutluluk duyduklarını belirtiyor.

Aynı zamanda resim derslerine de katılan Kadenikova, “Ülkemde stilistlik eğitimi aldım. Burada aldığım dersteki desen, perspektif gibi konular kendimi geliştirmemi sağlıyor. Hem de Türk arkadaşlarımla sohbet ederek Türkçemi geliştirebiliyorum” diyor.

“ÇANKAYA EVİ İYİ Kİ VAR”

Fotoğrafçılığın yanı sıra pilates ve dans dersleri de alan Emelanova ve Volodina ise, “Eşiniz, arkadaşlarınız hatta çocuklarınız olsa bile farklı bir ülkede yaşamak kolay değil. Hem evimize yakın olan hem birbirimizle zaman geçirmemize, birlikte çeşitli aktivitelerde bulunmamıza olanak sağlayan Çankaya Evi iyi ki var” diyor.

Kursiyerler, yılsonunda resim ve fotoğraf çalışmalarını sergileyecek olmanın heyecanını da yaşıyor.

“KAMU YARARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, belediyecilik anlayışlarının kamu yararı üzerine kurulu olduğunu belirterek, “Biz bir semte Çankaya Evi açarken orada yaşayan herkesin ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Semt sakinlerinin isteklerini dikkate alarak verdiğimiz kurslardan, vatandaşlarımız kadar Türkiye’de ağırladığımız misafirlerimizin de yararlanması büyük mutluluk” dedi. 

22 Çankaya Evi ile semt sakinlerinin sosyal ve kültürel yaşamlarına katkı sağlamak üzere hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Taşdelen, kısa bir süre içinde Bilkent Üniversiteler Mahallesi, Oran Mahallesi ile İşçi Blokları Mahallesi açılacak ve Esat Mahallesi’nde temeli atılacak Çankaya Evleri ile daha çok kişiye ulaşacaklarını belirtti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Rus, Gelinler,, Çankaya'da, Meslek, Öğreniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı