Haber Detayı
10 Şubat 2017 - Cuma 20:32
 
Ruslar, Ankaralı İşadamlarını Yatırıma Davet Etti
Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilcisi Aidar Gashigullin, Ankara Ticareti Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret etti.
Ekonomi Haberi
Ruslar, Ankaralı İşadamlarını Yatırıma Davet Etti

Başkent’in yüksek bir ticari potansiyeli bulunduğunu kaydeden Gashigullin, Türkiye ile Rusya’nın birbirine ihtiyaç duyan kardeş ülkeler olduklarının altını çizdi. Gashigullin, “Rusya Türkiye’ye çok önem veriyor. Bankacılık, finans, inşaat, tekstil, enerji, kısacası her alanda iş birliğine hazırız” değerlendirmesinde bulundu. Ankaralı iş adamlarını 1-3 Haziran’da düzenlenecek St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’na davet eden Gashigullin, Türk iş adamlarının Rusya’da 10 milyar dolarlık yatırımı bulunduğuna işaret etti.

‘VAZGEÇİLMEZ İKİ ÜLKEYİZ’

Gashigullin, Moskova’dan Sibirya’ya kadar Rusya’nın her bölgesinde Türk iş adamlarının faaliyet gösterdiklerine işaret ederek, Ankara’da “Rusya Günleri” etkinliği düzenlemek istediklerini de bildirdi. ATO Başkanı Gürsel Baran da iki ülke arasındaki ilişkilerin çok köklü olduğunu belirterek, “Dünyanın en önemli ekonomilerinden biri Rusya diğeri de Türkiye’dir. Coğrafyamızın vazgeçilmez iki ülkesiyiz. Aramızdaki sorunları önemli ölçüde aştık. İki dost ve kardeş ülke olarak ilişkilerimiz daha da iyi olacak. Birbirimizin eksiklerini tamamlamalıyız. Birbirimize zararımız olmaz, faydamız olur. Zaman zaman sıkıntılar yaşasak da birbirimize güvenmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Rusya, Federasyonu, Türkiye, Ticaret, Temsilcisi, Aidar, Gashigullin, Ankara, Ti
Yorumlar
Haber Yazılımı