Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 22:10
 
Saadet Partisi Ankara İl Başkanı'ndan Kudüs Açıklaması
Trump’ın, Müslümanların ilk kıblesi Kudüs ile ilgili aldığı küstah karara Saadet Ankara’dan büyük tepki.
Siyaset Haberi
Saadet Partisi Ankara İl Başkanı'ndan Kudüs Açıklaması

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı üyeleri ABD Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan yüzlerce partili ABD ve İsrail’i protesto etti. Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Av. Fatih Beyazıt’ta yaptığı basın açıklamasında, tüm Müslümanlara Kudüs etrafında birleşme çağrısında bulundu.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı, Kudüs için meydanlara indi. ABD Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması üzerine ABD Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan yüzlerce partili ABD ve İsrail’i protesto etti.

BİRLİK OLMAMAMIZ SİYONİSTLERİN İŞİNE YARIYOR

Protesto gösterisinde basın açıklamasını gerçekleştiren Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Av. Fatih Beyazıt, alınan Kudüs kararını çılgın bir adım olarak değerlendirerek bu kararın hesabının verilemeyeceğini belirtti. Müslümanların bir değil ayrı olmasının en çok İsrail’in işine yaradığını dile getiren Beyazıt, İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleriyle boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine yürüyor.” dedi.

TÜM HESAPLARI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATACAĞIZ

Kudüs’ün Müslümanların onuru, namusu ve ilk kıblesi olduğuna dikta çeken Beyazıt, “Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir. Bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma bakıp kimse ellerini ovuşturmasın. Bu coğrafya Moğol istilalarını, Haçlı seferlerini bertaraf etmeyi nasıl başarmışsa, İsrail’in ve ABD’nin planlarını da öyle boşa çıkaracak ve tarihin çöplüğüne atacaktır.“ ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN ARKASINDAYIZ

Türkiye'nin ABD ve İsrail’e karşı atacağı adımların arkasında olduklarını da ifade eden Beyazıt, “Ancak artık laf değil, icraat istiyoruz. Siz Mavi Marmara anlaşmasında, zımmen de olsa Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanırsanız, maalesef bugün söylediklerinizle çelişkiye düşmüş olursunuz. Gelinen bu noktada biz Ankaralılar olarak hükümetten ilk somut adım olarak Mavi Marmara anlaşmasını iptal etmesini istiyoruz. Çünkü o anlaşmanın altında İsrail'in başkenti olarak Kudüs gösterilmiştir, bu kabul edilemez bir durumdur.” diye konuştu.

BÜTÜN AYRILIKLARI BİR TARAFA BIRAKMALIYIZ

İslam ülkelerinin mevcut bütün ihtilafları ve ayrılıkları bir kenara bırakıp, Kudüs etrafında birleştirilmesi gerektiğini söyleyen Beyazıt, şunları kaydetti: “İslam İşbirliği Teşkilatı derhal toplanmalıdır. Karşı bir adım olarak bütün İslam ülkeleri Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak ilan etmelidir. İslam Ülkeleri, İsrail ile olan bütün siyasi, ekonomik ve varsa askeri ilişkilerini askıya almalıdır. İslam ülkeleri hava sahalarını İsrail’e ait bütün uçuşlara kapatmalıdır. ABD’nin bu pervasız kararına sessiz ve kayıtsız kalanlar tarih önünde mahkûm olacaklarıdır. İslam dünyası bu oldubittiyi asla kabul etmeyecektir. Bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz! Ve buradan Türkiye’nin başkentinden haykırıyoruz. Ankara Türkiye’nin, Kudüs Filistin’in Başkentidir! Ve bu böyle kalacaktır.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Saadet, Partisi, Ankara, İl, Başkanı'ndan, Kudüs, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı