Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 23:52
 
Saadet Partisi'nden Seçim Değerlendirme Toplantısı
Saadet Partisi Genel Merkezi, Türkiye Geneli İl ve İlçe Başkanlarının katıldığı “Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı” düzenledi.
Siyaset Haberi
Saadet Partisi'nden Seçim Değerlendirme Toplantısı

Katıldıkları Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısını değerlendiren Saadet Partili Ayaş İlçe Baskanı Cengiz ZEYREK yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“24 Haziran seçimleri sonrasında geniş katılımlı ilk büyük toplantımızı gerçekleştirdik. Bu vesile ile seçim sonuçlarının milletimiz için tekrar hayırlı olmasını diyorum. Ülkemizin hayrına yapılacak çalışmalar için başarılar diliyorum.

Seçim sonrası dik duruşumuzdan, azmimizden hiçbir şey kaybetmedik. İyiliğin ve adaletin tesisi için gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Makamın ve şöhretin peşine hiç takılmadık, elhamdülillah her zaman hakkın ve hakikatin peşinden gittik. Bu bilinç ile şartlar ne olursa olsun yolumuzdan dönmeyeceğiz. Hangi renkten, hangi ırktan, hangi inançtan olursan olsun her insanın hukukunu savunmaya devam edeceğiz.

Yeni yönetimde icra bütünüyle Cumhurbaşkanın insiyatifine tevdi edilmiş bulunuyor. Alacağı kararlar doğrudan doğruya bu milleti ilgilendirecek. Hayırlı kararlar elbet bizi memnun edecek, yanlış adımlar atılırsa da bunun zararını hep birlikte çekeceğiz.

72 millete aynı gözle bakmayan bir insan, halka müderris olsa bile hakka asi olur. Bunu hiçbir yönetici zihninden çıkarmamalı.

Başarının sırrı, aslında bütün milleti kucaklamak ile başlar. Yapılacak hizmetler dostça yapılmalı ve bütün millet göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Bu hatırlatmayı bir vazife biliyorum.

Temennimiz odur ki Türkiye bir an evvel karşı karşıya olduğu problemlerin üstesinden gelerek bir normalleşme sürecine girer. Toplumun büyük bir kesiminde endişe var.

Umarız ki bunun için ayrıştırıcı ve ötekileştirici değil, kucaklayıcı bir yönetim anlayışı benimsenir. Bir kişiyi, bir partiyi ya da bir grubu değil, 81 milyonu kucaklayan bir yaklaşım ortaya konur.

Seçim boyunca Saadet Partisi, her türlü engelleme ve karalamaya rağmen üstün bir çalışma sergiledi. Her türlü gerçek dışı, haksız iftira ve propagandaya maruz kalmasına rağmen asla asaletinden taviz vermedi.  

Saadet Partisi’nin bu seçimlerle aldığı sonuç, rakamlarla ölçülmeyecek kadar kıymetlidir. Adaletsizliğe karşı adaleti, kibre karşı tevazuyu savundu. Öfke ve nefret söylemlerine karşı şefkat ve tebessümü ortaya koydu. Alimlerin sustuğu, aydınların sindiği bir ortamda baskıya karşı bir duruş sergiledi. Özünde Saadet Partisi bu seçimlerde tarihi bir duruş sergiledi.

Bu sebepledir ki Saadet Partisi’nin her bir bireyi, her bir yöneticisi, hakkın ve hakikatin yanında duran kahramanlar olmuştur.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Saadet, Partisi'nden, Seçim, Değerlendirme, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı