Haber Detayı
11 Temmuz 2014 - Cuma 03:12
 
Şimdi de Sincan Yönü Trafiğe Kapatıldı
ASKİ Genel Müdürlüğü’nün, İstanbul Yolu üzerindeki Varlık Mahallesi girişinde başlattığı içme suyu boru hattı döşeme çalışmalarının, merkez kısmı tamamlanarak, yol trafiğe açıldı.
Ankara Haberi
Şimdi de Sincan Yönü Trafiğe Kapatıldı

Dün gece saatlerinden itibaren bulvarın İstanbul Yolu Sincan istikametinin trafiğe kapatılarak çalışmaların devam edeceğini bildiren ASKİ yetkilileri, “Çalışmaları yarın ve pazar günü tamamlayarak, pazartesi gününe yolu her iki yönde de trafiğe açık hale getirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı. Boru hattı döşeme çalışmalarının devam edeceği süre zarfında vatandaşların alternatif yolları kullanmalarını isteyen ASKİ yetkilileri, belirlenen güzergahlarla ilgili, “Çalışmalar sırasında sürücüler, Hipodrom Caddesi, Mevlana Bulvarı (Konya Yolu), Akköprü Kavşağı, Tanzimat Caddesi güzergahlarını kullanabilir” dedi.

ALTERNATİF HAT

Mamak ve Keçiören’in bir kısmını, Altındağ’ın ise tamamını besleyen içme suyu hattına paralel olarak alternatif bir hattın daha yapımının gerçekleştirildiğini belirten ASKİ yetkilileri, “Yaklaşık 1,5 milyon kişinin içme suyu ihtiyacının karşılandığı mevcut ana iletim boru hattına yedek hattın yapımını gerçekleştiriyoruz. Bu hat, su ana hattında herhangi bir arıza oluşması durumunda bölge halkının su kesintisine maruz kalmaması için hemen devreye girecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ASKİ, Genel, Müdürlüğü’nün, İstanbul, Yolu, üzerindeki, Varlık, Mahallesi, giriş
Yorumlar
Haber Yazılımı