Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 01:41
 
Sinan Oğan: ‘’Baskı ve Saldırılar Hayır Oylarını Kenetliyor’’
Amasya’da baskılar nedeniyle programı iptal olan Sinan Oğan'ın, ‘Saldırılar, salon ihlalleri sıklaştı. Facebook’tan tehdit alıyoruz. Baskı ve Saldırılar Hayır Oylarını Kenetliyor’’ dediği Merzifon konuşmasının son bölümü..
Siyaset Haberi
Sinan Oğan: ‘’Baskı ve Saldırılar Hayır Oylarını Kenetliyor’’

Amasya’da baskılar nedeniyle programı iptal olan ve Merzifon’dan seslenen Sinan Oğan, ‘Saldırılar, salon ihlalleri sıklaştı. Facebook’tan tehdit alıyoruz” dedi.

Sinan Oğan, referanduma kısa bir süre kala ‘Hayırlı Anadolu Yürüyüşü’ne Merzifon’dan devam etti. Muhaliflere yönelik baskılar nedeniyle Amasya’da salon iptali yaşayan Sinan Oğan, Merzifon Akif Gülle Kültür Merkezi’nde konferans verdi.

 

Oğan, konuşmasına, “Bize kucak açan Merzifon’a özel teşekkür sunmak istiyorum. Amasya’da otel bulamadık, bulduğumuz oteller vazgeçti. Düğün salonu dahi bulamadık. Bu da seçimlerde Türkiye’nin nereye gittiğini gösterir örnek olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

 

Oğan, şunları söyledi:

“Türkiye’nin her yerinde ya salon bulamıyoruz ya da bulduğumuz salonlara giderken saldırıya uğruyoruz. Kürsümüz devriliyor, aracımızın lastikleri parçalanıyor.

Patates soğan satmaya gelmiyoruz

Evet demek ne kadar demokratik haksa hayır demek te öyledir. Artvin’de seçim sürecine girdiğimiz için Artvin merkez yüksek seçim kuruluna müracaat ettiğimizde resmi cevap şöyle geldi; ‘Siyasi partilerin izinlerini biz veriyoruz, siz zabıtaya başvurun.’ Biz de Artvin’e patates soğan satmaya gelmiyoruz ki, zabıtaya niye müracaat edelim dedik. Ama maalesef bunları görüyor ve yaşıyoruz.

Sayın Başbakana açık mektup yazdım. İnşallah Başbakan Pazartesi günü İsmail Küçükkaya’nın programında buna cevap verecektir. Evet diyenlerin hakkını Başbakan nasıl koruyorsa hayır diyenlerin hakkını o kadar korumalıdır.

 

Hırs gözlerini kapatmış

 

Farkında değiller. Bunları yaparak, bize salon sıkıntısı yaşatarak, salonlarda saldırı düzenleyerek, nasıl bir Türkiye’ye geçmek istediğimizi bize gösteriyorlar. Biz uğraşsak bu kadar net bir tablo sergileyemezdik. Hırs gözlerini kapatmış, hayır önde olduğunmu gören AKP ve onun siyasi ortakları, bizlere saldırarak, susturmaya çalışarak bizlere yarın ki Türkiye’nin manzarasını bugünden gösteriyorlar. Saldırılanr, salon tahsisi sıkıntıları daha da sıklaşmış durumda. Gideceğimiz bazı illerden facebook sayfalarından tehditler almaya başladık.

Bütün bunlar bitmezse, göreceksiniz hayırlar önde ama bunlar hayırları daha da kenetlendirecektir.''

 

“Türk milleti dimdik duracaktır”

 

Türk milleti nasıl hain FETÖ darbesine boyun eğmediyse, 12 eylül diktatörlerinin, darbenin karşısında nasıl dik durduysa bugün de tek adam rejimine götürmek isteyenlerin, insanları sindirmeyle çalışanların karşısında dimdik duracaktır.

Türkiye 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yenikapı mitingi ruhunu yakaladı. Ama ne olduysa bir sabah uyandık ki, Sayın Devlet Bey, 15 senedir savunduğu fikirleri bir yana bıraktı, başkanlık sistemi Türkiye’nin gündemine girmelidir dedi ve gündeme girdi.

Bir yanda Suriye ile savaşıyoruz diğer yandan terörle mücadele ediyoruz, bunlar unutuldu. Fetö ile mücadelede siyasi ayağa geçmek üzereyken, unutuldu. AKP tek bir milletvekilini kaybetmemek için ByLock’çu yoktur dediler.

Kamyonu bunlar devirmiş...

Önümüze devletin bekası diye bir konu konuldu. O zaman bizim için akan sular durur. Ancak bu nasıl bir tehdittir ki, 16 Nisan’da diyelim başkanlık kabul edilecek, 3 sene bekleyeceğiz sonra başkanlığa geçeceğiz. O zaman ortada beka meselesi yok. Olsaydı, 17 Nisan’da başkanlığa geçilirdi.

Şimdiye kadar devleti akp yönetti, 15 senedir devleti bir beka meselesi ile karşı karşıya bırakmışsa, biz ‘Al devletin bütün anahtarını’ diye yeniden ellerine teslim edelim öyle mi? Kamyonu bunlar devirmiş, gıcır kamyon alıp şöfor mahalline bunları oturtacağız öyle mi? Beka sorunu varsa bu sorunu çıkaranlar bellidir. Terörü bitme noktasından alıp terörü çeşitlendiren bir iktidara başkanlığı niye teslim edeyim.”

 

Başbakan Yıldırım’ın, ‘Evet deyin terör bitecek’ şeklindeki sözlerine de değinen Oğan, “Peki 15 senedir terörü bitirmek için elinizi kolunuzu tutan mı vardı. Tek başına iktidardınız, niye bitirmediniz? Bitiremediğiniz gibi PKK’nın yanına YPG devleti kurdurdunuz. DHKPC vardı, yanına IŞİD’i eklediniz. Türkiye terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline geldi. Ülkenin ehliyetini, direksiyonunu niye sana vereyim” dedi.

İşsizliğin arttığını, altın fiyatları ve dövizin yükseldiğini belirten Oğan, “15 senedir niye çözemediniz, şimdi nasıl çözeceksiniz?” diye sordu. Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Var mı yürekleri?

“Bir tane AK Parti’lii siyasetçi çıksın karşıma, istediği yerde, istediği TV’de, istediği meydanda, yanına anayasa profesörleri, uzmanları alıp gelsin. Varmı yürekleri.

Hayır diyen teröristtir diyorlar. Kandil hayır diyormuş, bunlar o yüzden evet diyecekmiş. Kandil’le masaya ben mi oturdum, Abdullah Öcalan’a mecliste sayını sen mi dedin, ben mi. Şehide kelle diyen ben miyim, sen mi? Dağda taşta ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ne yazısını onlar rahatsız olmasın diye sil, Dolmabahçe’de masayı kur. Sonra biz olalım terörist, sen ol vatansever.

Başkanlığın 18 maddesini didik didik ettim, herhangi bir yerinde elle tutulur bir fayda var mı diye. Emin olun, inansaydım ki, bu 18 madde içinde ülkemizin ve milletimin faydasına olan maddeler var, vallahi de billahi de evet derdim. Ama yok.

 

Suriyelilerin de oylanması

 

Referandumdan sonra Suriyelileri vatandaşlığa alacağız diyorlar.Siz aynı zamanda evet derseniz, Suriyelilerin vatandaşlığına da evet diyeceksiniz. Bu aslında Suriyelilerin Türk vatandaşlığına alınıp alınmayacağının da oylamasıdır.

Anayasa Erdoğan’a göre inşa edilmiş

Yeni anayasada sırf AK Parti’den olacağı düşüncesiyle başkana öyle yetkiler verilmiş ki. Anayasa Recep Tayyip Erdoğan’a göre dizayn ve inşa edilmiş. Sultan Süleyman’a kalmadı bu dünya, ona mı kalacak? Anayasalar bir kişiye göre yapılmaz. Yarın AK Parti’den nefret eden biri seçilse ne yapacaklar? Bir kararname ile ohal ilan edilebilir, bir kararname ile başörtüsü yasaklanabilir. Yeni seçilecek başkan, aldığınız ihalelerin hesabını verin dese kime şikayet edeceksiniz? Mal varlığınıza el koydum dese ne yapacaksınız? Yandaş gazetelerinize el koydum dese, TV’nize el koydum, gazetecileri hapse atın dese ne yapacaksınız? Bazılarınız ah nerede o günler diyor ama öyle değil. Biz kin güden insanlar değiliz. Demokrasi isteyen insanlarız. Yarın demokrasi AK Partililere de lazım olacak.

Rahmetli Özal’ı hatırlayın

Özellikle AK Parti tabanına sesleniyorum. Onlar zannediyor ki, 15 sene AK Parti iktidarda kaldı, hep onlarda olacak. Rahmetli Özal’ı hatırlayın, yüzde 50 ile iktidar olmuştu. Bugün Anavatan diye bir parti yok. Yarın AK Parti de kalmayacak. 7 Haziran’da yanlış kararlar verilmemiş olsaydı, AK Parti çöküşe girmişti. Bütün Türkiye’nin anahtarını tek adamın eline verirseniz, bunun en çok zararını siz çekersiniz.

Bundan önce Antalya'daydım, bütün oteller boş. Öyle tepen attı, Ey Almanya Hollanda demekle olmuyor. Devletin bir ciddiyeti var. Senin otelin mi var diyeceksiniz. Yok. Kaç ülkücünün, kaç CHP’linin oteli var? Yok. Ama AKP’lilerin oteli var, zarar onların. Kaç Ülkücünün, kaç CHP’linin fabrikası var. Avrupa'ya ihraçta bulunan fabrikaların çoğu AK Parti’nin. O yüzden en büyük fire AK Parti’den olacak. Çünkü o krizler, onların cebine dokunuyor. Onların cebine dokundu mu akan sular duruyor.

Türkiye’yi geziyorum, bir çoğu hayır diyeceğini söylüyor. MHP tabanının tamamına yakını hayır oyu verecek. Ak Parti’nin biraz okuyanı yazanı, biraz maddi durumu iyi olanı hayır oyu verecek.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sinan, Oğan:, ‘’Baskı, ve, Saldırılar, Hayır, Oylarını, Kenetliyor’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı