Haber Detayı
15 Haziran 2017 - Perşembe 13:48
 
Sincan AK Parti, FETÖ Duruşmalarını Takip Ediyor
Fethullahçı terör örgütü (FETÖ)'nün 15 temmuzdaki hain darbe girişimi sırasında Genel Kurmay Başkanlığı eylemcileriyle ilgili sözde 'Yurtta Sulh Konseyi' üyelerinin de aralarında yer aldığı 221 kişinin yargı duruşması Sincan'da görülmeye devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincan AK Parti, FETÖ Duruşmalarını Takip Ediyor

17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, çok sayıda milletvekili ve vatandaşlar şehit ve gazi ailelerine destek için duruşma salonunda yer alıyor.

15 Temmuz gecesi 10'binleri Lale Meydanı'nda buluşturarak demokrasiye sahip çıkmak adına Ankara'nın gerekli yerlerine vatansever vatandaşların sevk ve idarelerini sağlayarak o geceye şahitlik eden Av. Fatih OMAÇ'ta bir kısım şehit aileleri ve gaziler adına avukat kimliği ile duruşmayı yakından takip ediyor.

Davanın görülmeye başlandığı ilk günden beri ramazan ayı olmasına rağmen ilçe teşkilatı mahalle komisyonları ile birlikte duruşmalara katılarak şehit ve gazi ailelerini yalnız bırakmayan OMAÇ konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Geçtiğimiz yıllardan da bilindiği üzere darbeler mevcut siyasi iktidara yapılmak istenmiş ancak bu kez Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve milyonlarca vatan sevdalısı kişinin bu hukuksuzca yapılmak istenen eyleme dik durarak dur demesi ile bu olay engellenmiştir. Yaşadığımız o karanlık gecede bu hain kalkışmayı planlayan ve rol oynayanların en ağır şekilde cezalandırılmarı için buradayız ve bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, AK, Parti,, FETÖ, Duruşmalarını, Takip, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı