Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 21:19
 
Sincan Belediyesi, Balkan Ülkelerinde İftar Sofraları Kuruyor
Sincan Belediyesi Ramazan ayının bereketini ülke sınırları dışına taşıdı. Sincan Belediyesi, Ramazan Ayının paylaşmak olduğu bilinci ile Kosova, Makedonya ve Bosna Hersek’ de iftar sofraları kurdu.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi, Balkan Ülkelerinde İftar Sofraları Kuruyor

Ramazan Ayı’nda mekânlar farklı olsa da dualar ve gönüller bir… Ramazan’ı Şerifin en anlamlı şekilde geçmesi için harekete geçen Sincan Belediyesi, sadece Sincan’da yaptığı hizmetler ile sınırlı kalmadı ve Sincan’dan Balkanlara uzanan kardeşlik sofraları kurdu. Sincan Belediyesi, kardeş belediyeler Kosova’nın Prizren Belediyesi,  Bosna Hersek’in Doboy Yug ve Travnik Belediyesi ve Makedonya’nın Struga Belediyesi sınırları içinde iftar çadırları kurarak Anadolu hoşgörüsünü Balkanlara taşıdı.

İftar sofralarıyla kardeşlik bağlarını güçlendiren Sincan Belediyesi, paylaşmanın, dostluğun ve birlikteliğin sınır tanımadığını da bir kez daha gözler önüne serdi. Bu kardeşliğin pekişmesi adına Sincan Belediyesinden bir heyet de kardeş belediyelerle aynı sofrada buluştu. Ramazan’ın bereketini Balkanlardaki Müslüman kardeşlerimizle paylaşan heyet, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın da selamını iletti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi,, Balkan, Ülkelerinde, İftar, Sofraları, Kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı