Haber Detayı
31 Ekim 2017 - Salı 23:08
 
Sincan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantıları Gündemi
Sincan Belediyesi 2017 Kasım ayı meclis toplantıları başlıyor. Bu ayki meclis toplantılarının gündemi şu şekilde:
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantıları Gündemi

GÜNDEM

Açılış ve Yoklama.

1.  2016 Yılı Sayıştay Denetim raporu ile ilgili başkanlık yazısı.

2.İlçemizin farklı yerlerinde yeni kütüphaneler açılması için bina tahsisi yapılmasına ilişkin Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne 5 (beş) yıllığına tahsis edilmesi maksadıyla encümene yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.

3. Belediyemiz mülkiyetindeki Akşemsettin Mahallesi 4037 ada 9 parselin satışının yapılması için belediye encümenine yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.

4. Saraycık Mahallesi 100291 ada 4 parselde NİP doğrultusunda hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

5. Menderes Mahallesi 677 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

6.İstasyon Mahallesi 174 ada 15 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

7. Menderes Mahallesi 683 ada 2 ve 3 parsellere yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

8.Belediyemiz sınırları ve mücavir alanlarımızda bulunan işyerleri için 2018 yılında uygulanacak İşyeri açma ve çalışma ruhsatı, basılı evrak ve yıpranmış tahrip olmuş vb. yenileme ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili başkanlık yazısı

9. Temizlik İşleri Müdürlüğünce vatandaşlarımızın ve diğer ilgililerin isteği üzerine ifa edilen ücretli hizmetlerin 2018 yılı tarifesinin belirlenmesi ile ilgili başkanlık yazısı.

10.  Hürriyet Mahallesi 1482 ada 1 parselin doğusundaki park alanının 1350,29 m²’lik  kısmını Atıksu Arıtma Tesisi amacıyla kullanılmak üzere “ Teknik Altyapı Alanı ” olarak ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporu.

11. Şehit Abdullah BÜYÜKSOY isminin Selçuklu Mahallesinde bir parka verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu

12. Mustafa Kemal Mah.504 ada önünde bulunan (566 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.

13. Belediyemiz bünyesinde bulunan sahne aracının, belediyemiz programları dışında uygun olduğu zamanlarda, Sivil Toplum Kuruluşlarının talebi halinde kiralanmasında uygulanacak tarifenin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.

14. Öğrenci ve velilerin trafikte can güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi için belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu

15. İlçemizin sosyo-kültürel gelişiminde gençlerin etkisinin değerlendirilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.

16. İlçemizde faaliyet gösteren Lokanta - Restorant esnafın olası sorunlarının değerlendirilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu raporu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Kasım, Ayı, Meclis, Toplantıları, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı