Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 22:53
 
Sincan Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Gündemi
Sincan Belediyesi Mayıs ayı Belediye Meclis toplantıları başladı. Belediye Binası'nda bulunan meclis toplantı salonunda başlayan toplantıların Mayıs ayı gündemi şu şekilde:
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

GÜNDEM 
 
Açılış ve Yoklama.
 
1.2018 Mali Yılı Kesin Hesabı ile ilgili başkanlık yazısı. 
 
2.İlçemizde ikamet etmekte olan dar gelirli, yoksul, muhtaç aile ve kişilere belediyemiz bütçe ve imkanları ölçüsünde Sosyal Destek Kartı aracılığı ile Ramazan ayında ayni yardım yapılması ile ilgili başkanlık yazısı.
 
3.29 Ekim Mahallesi 1510 ada 1 parselde bulunan, mülkiyeti belediyemize ait 3.387,00m² “cami alanı”’nın  ''Cami, Kur'an Kursu ve Müştemilatı Alanı'' olarak kullanılmak üzere 2 yıllığına geçici olarak Diyanet İşleri Başkanlığına tahsisinin yapılması ve trampa işlemine tabi tutulması için belediye encümenine yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
4.Menderes Mahallesi 100720 ada 1 parselde bulunan, mülkiyeti belediyemize ait 803m² “cami alanı”’nın  'Cami yapılması'  amacıyla 2 yıllığına geçici olarak Diyanet İşleri Başkanlığına tahsisinin yapılması ve trampa işlemine tabi tutulması için belediye encümenine yetki verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.
 
5.Tandoğan Mahallesi 91 ada 37 parselin pafta ile uyumlu olmaması, gerekenden uzun olması ve yan taraftaki parsellerin sistematik olarak batıya doğru kayması nedeni ile kayıklığın giderilmesi ve 91 ada 18 parselin pafta ile zemin uyumunun sağlanmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
6.Mareşal Çakmak Mahallesi ve çevresinin enerji ihtiyacını karşılamak üzere 10 nolu adanın güneyindeki park alanında trafo yeri ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
7.Atatürk Mahallesi 79 ada ile Mareşal Çakmak Mahallesi 37 ada arasında bulunan alanın Rekreasyon Alanı olarak planlanmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
8.Saraycık Mahallesi 100135 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.
 
9.Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün Yönetmeliğinde değişiklik yapılması ile ilgili başkanlık yazısı.
 
10.Maraşal Çakmak Mahallesi ile Yenipeçenek Mahallesi ve çevresinin enerji ihtiyacını karşılamak üzere Trafo ve Dağıtım Merkezi ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
 
11.İstiklal Mahallesindeki belediyemize ait, Temelli Çok Amaçlı salonun, STK’ların talepleri halinde, etkinliklerde kullanılması maksadıyla kiralanmasında alınacak ücretin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.
 
12.Malazgirt Mahallesi Uzeli Sokak 927 adada bulunan (2238 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 
13.Mevlana Mahallesinde bulunan 3 adet parka isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.
 
14.İlçemizde hava kalitesinin korunması ile halk sağlığına etkilerine yönelik yapılan ve yapılabilecek çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili Çevre Komisyonu ile Sağlık Komisyonu müşterek raporu.
 
15.İlçemizde yaşayan vatandaşların, etiketsiz ürünleri satın almamaları hususunda bilinçlendirilmesine ilişkin yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tüketici Hakları Komisyonu ile Eğitim Komisyonu müşterek raporu.
 
16.Bölgemizde faaliyet gösteren manav esnafının olası sorunlarına yönelik yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu müşterek raporu.
 
17.Ülkemizde kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla belediyemiz tarafından yapılan etkinliklerin değerlendirilmesi ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.
 
18.Gençlerin okul dışında sosyalleşmesi ve sosyal hayata katılımına yönelik belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.
 
19.Tarihi ve Kültürel mirasın korunmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine yönelik belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu ile Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu müşterek raporu.
 
20.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan “ALO 183 Sosyal Destek Hattı “ ‘na ulaşımın kolaylaştırılması ile ilgili yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Komisyonu raporu.
 
21.Bölgemizde Kırsal Kalkınma Planı Uygulamaları hakkında çiftçilerin bilinçlendirilmesi maksadıyla yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu raporu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Mayıs, Ayı, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı