Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 10:08
 
Sincan Belediyesi Meclis Toplantıları Başlıyor
Sincan Belediyesi'nin Ekim Ayı Meclis Toplantıları bugün başlayacak. Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda saat 17.00'de başlayacak olan toplantılar 5 gün boyunca devam edecek. İşte toplantı gündemi:
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Meclis Toplantıları Başlıyor

GÜNDEM

Açılış ve Yoklama.

1.Temizlik İşleri Müdürlüğünce devam etmekte olan, hizmetlerinin aksamaması için “Kentsel Temizlik Hizmet  Alım İşi” ihalesinin yapılabilmesi konulu başkanlık yazısı.

2.Memur dolu kadro değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

3.Açıktan yada naklen atama yolu ile veya sözleşmeli olarak çalıştırılması düşünülen personel atamalarında kullanılmak üzere hazırlanmış olan (II) sayılı cetvel: Boş Kadro Değişikliği Cetveli ile ilgili başkanlık yazısı.

4.Tam zamanlı sözleşmeli personel çalıştırılması ve ödenecek olan ücretin belirlenmesi ile ilgili başkanlık yazısı.

5.Malıköy Mahallesine İl Toprak Koruma Kurulu kararında belirtilen 42,4659 ha. yüzölçümlü alana "Köy yerleşim alanı amaçlı İmar planı" yapılması için kamu yararı kararı alınması ile ilgili başkanlık yazısı.

6.Hürriyet Mahallesi 1482 ada 1 parselin doğusundaki park alanının 1350,29 m²’lik  kısmını Atıksu Arıtma Tesisi amacıyla kullanılmak üzere “ Teknik Altyapı Alanı ” olarak ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

7.Ahievran Mahallesi 4077 ada 7 ve 8 parsellerde NİP’da “Ticaret Alanı” olarak belirtilen, bu doğrultuda hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

8.Menderes Mahallesi 583 ada 2 parselde NİP’da "Akaryakıt+LPG İstasyonu" olarak belirtilen, bu doğrultuda hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

9.Şehit Abdullah BÜYÜKSOY isminin Selçuklu Mahallesinde bir parka verilmesi ile ilgili başkanlık yazısı.

10.2018 Yılı Performans Programı ile ilgili başkanlık yazısı.

11.2018 Mali Yılı Bütçe Tasarısı ile ilgili başkanlık yazısı.

12.Fevzi Çakmak Mahallesi 494 ada 6,7 ve 8 parsellerde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporu.

13.Fevzi Çakmak Mahallesi 545 ada 4, 5, 6 ve 7 parsellerde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporu.

14.Belediyemizce alınan asfalt m2 bedelinin, 2018 yılı tarifesinin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.

15.Andiçen Mahallesi İdil Sokak, Kapalı Spor Salonu yanında bulunan (1750 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif işler Komisyonu raporu.

16.Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, Local International programı kapsamında öğrencilerin ilçemizdeki sosyal ve kültürel projeleri incelemeleri ile ziyaretlerinin oluşturduğu etkileşimin değerlendirilmesi ile ilgili Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu müşterek raporu.

17.Bu yıl Kurban Bayramında belediyemizce vatandaşlara sunulan hizmetlerin değerlendirilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.

18.Türkiye’de bir ilk olan “Sincan Kurban” mobil uygulamasının tüketiciler açısından sağladığı katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Tüketici Hakları Komisyonu raporu.

19.İlçemiz sınırları içinde faaliyet gösteren SİHAD (Sincan İmam Hatipliler Derneği) ile işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu raporu.

20.Törekent Mahallesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Kültür Merkezinin bölge halkına sağlamış olduğu katkıların değerlendirilmesi ile ilgili Eğitim Komisyonu ile Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu müşterek raporu.

21.İlçemizde faaliyet gösteren Hayvan besiciliği ve ticareti yapan esnafın olası sorunları ile çevresel etkilerine yönelik yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonu müşterek raporu.

22.Turizm politikalarının uygulanmasında yerel yönetimlerin önemi konusunda halkın bilinçlendirilmesi için belediyemizce yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tarih ve Turizm Komisyonu raporu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Meclis, Toplantıları, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı