Haber Detayı
01 Ağustos 2021 - Pazar 21:41
 
Sincan Belediyesi Meclis Toplantıları Başlıyor
Sincan Belediyesi Ağustos Ayı Belediye Meclis Toplantıları 2 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Belediye Kültür Evi'nde yapılacak olan toplantıların başlama saati ise 17.00 Toplantıların gündemi şu maddelerden oluşuyor.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Meclis Toplantıları Başlıyor

GÜNDEM

 Açılış ve Yoklama.

1- Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.

2- Osmanlı Mahallesi sınırları içerisinde “Osmanlı, Ertuğrul Gazi ve Saraycık Mahalleleri Yol Bağlantısına (Hürriyet Caddesi) İlişkin Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

3- Ahievran Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 185. Caddenin Bahçe Sokak ile Sanayi Caddesi arasında kalan kısmının (Sincan Belediyesi Kültür Evi ile Sincan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi Arası) trafiğe kapatılarak yayalaştırılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

4- Mustafa Kemal Mahallesi, 598 ada 1 parsele ilişkin, Ankara Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talepler doğrultusunda hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

5- Malıköy Mahallesindeki 9 ve 10 Adalar Arasında Bulunan Park Alanında ”Doğalgaz Regülatör Alanı” ayrılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

6- 29 Ekim Mahallesi 719 ada batısında yapılması planlanan doğalgaz bölge istasyonuna yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

7- Mustafa Kemal Mahallesi 106 ada 1 parselin kuzeyinde yapılması planlanan doğalgaz bölge istasyonuna yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

8- Tandoğan Mahallesi 154 Ada 1 Parsel numaralı taşınmaza (15 Temmuz Şehitler Cami) yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

9- Mustafa Kemal Mahallesi 1607 ada 2 ve 3 no.lu parsellere yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili başkanlık yazısı.

10- Malıköy Mahallesi 272 ada 1 parsel ve 273 ada 1 parsel numaralı taşınmazlara yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.

11- 29 Ekim Mahallesi 817 Sokak 721 ada yanında bulunan (850 m²) yeşil alana isim verilmesi ile ilgili İsimlendirme ve Muhtelif İşler Komisyonu raporu.

12- İlçemizde faaliyet gösteren esnaflara verilen esnaf kontrol defteri ücretinin belirlenmesi ile ilgili Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu.

13- İlçemizin sosyo-kültürel gelişiminde, gençlerin etkisinin değerlendirilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu ile Gençlik ve Spor Komisyonu müşterek raporu.

14- İlçemizde kadınlara, engellilere ve yaşlılara yönelik yapılan ve yapılabilecek faaliyetlerinin değerlendirilmesi ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Komisyonu müşterek raporu.

15- Bu yıl Kurban Bayramında, belediyemizce vatandaşlarımıza sunulacak hizmetlerin değerlendirilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi ile ilgili Tüketici Hakları Komisyonu ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonu müşterek raporu.

16- İlçemizde öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik, belediyemizce yapılan ve yapılabilecek desteklemelerin değerlendirilmesi ile ilgili Eğitim Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonu müşterek raporu.

17- Kültürel zenginliğimizin bir parçası olan, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızın devam ettirilmesine yönelik belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu ile Tarih ve Turizm Komisyonu müşterek raporu.

18- İlçemizde faaliyet gösteren Dayanışma ve Yardımlaşma Denekleri ile yapılan yapılacak istişarelerin önemi ve belediyemizce yapılabileceklerin değerlendirilmesi ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu raporu.

19- Toplumsal yaşamda önemli mekanlardan olan yeşil alanların bakımı ve korunmasına yönelik belediyemizce yapılan ve yapılabilecek çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili Çevre Komisyonu ile Sağlık Komisyonu müşterek raporu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Meclis, Toplantıları, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı