Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 11:59
 
Sincan Belediyesi'nden İlaçlama Seferberliği
Sincan Belediyesi Sincan genelinde ilaçlama seferberliğine devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi'nden İlaçlama Seferberliği

Sincanlıların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamalarını hedefleyen Sincan Belediyesi gerekli tüm tedbirleri almaya özen gösteriyor. Yazın gelmesiyle beraber yoğun bir mesai harcayan Sincan Belediyesi Temizlik İşlerine bağlı ekipler parkların böceklere karşı ilaçlandırılmasının ardından şimdi de vektörlere karşı mücadele ediyor.

Havaların ısınmasıyla beraber halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek, bit ve pire gibi vektörlerin üreme kaynağı oluşturabilecek her türlü su birikintisi, sazlık alan ve bataklıklarda larva çalışması yapılıyor.  Ayrıca çöp konteynerleri, organik atıkların bulunduğu yerlerde düzenli olarak temizlenip ilaçlanıyor.

PROFESYONEL EKİPLER İŞ BAŞINDA

Sincan Belediyesi Türkiye Halk Sağlığı Kurumu işbirliğiyle personelini eğitimden geçiriyor. Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı biyosidal ilaçlar kullanılarak vektörle mücadele ediliyor. Her gün tüm cadde ve sokaklarda yenilenen araçlar ve 2 adet soğuk sisleme makinesi (ULV) ile sabah saatlerinde karasinek, akşam saatlerinde ise sivrisinek ilaçlaması yapılıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi'nden, İlaçlama, Seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı