Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 02:22
 
Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu Van'da
Kültür Sanat alanında dev prodüksiyonlara ev sahipliği yapan Sincan Belediyesi Şehir Tiyatro ekibi, oyunlarını bu defa Van Bahçesaray ve Çataklılar için sergiledi.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu Van'da

Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyun çeşitliliği ve sayısı ile ünü ilçe sınırlarını aştı. Sincanlıların büyük beğeni ile izlediği oyunlar bu defa Vanlı sanatseverler için sahnelendi. Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçesinde daha önceden hiç tiyatro oyunu sergilenmediğini öğrenen Sincan Belediyesi kolları sıvadı. 10 gün boyunca 24 seans çocuk oyunu ve 7 seans da büyük oyunu ile seyircilerin karşısına çıktı. 10 bin izleyiciyle buluşan Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu izleyenlerden tam not aldı.

BAHÇESARAY’DAN TEŞEKKÜR

Veli Sevinç’in yazdığı Gökhan Ay’ın Yönettiği Yalancı Afacan çocuklar için, Abdullah Beyaztaş’ın yazdığı Orhan Ay’ın yönettiği Biz Biriz adlı oyun ise büyükler için sahnelendi. 7’den 70’e Vanlıların büyük ilgi gösterdikleri oyunlar ayakta alkışlandı. Vanlılar buluşmanın heyecanını yaşayan Şehir Tiyatrosu ekibi, Bahçesaray Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından da büyük bir ilgi ve sevgiyle karşılandı. Bahçesaray Belediye Başkanı Serhat Karabektaş tiyatro gösterisi sonrası Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya ve Şehir Tiyatrosu ekibine teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Şehir, Tiyatrosu, Van'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı