Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 23:35
 
Sincan’da 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Kutlandı
Türk Ocakları Sincan-Etimesgut Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı kutlandı.
Sincan Haberi
Sincan’da 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Kutlandı

Türk Ocakları Sincan-Etimesgut Şubesi tarafından Sincan’da bir cafe’de düzenlenen basın toplantısında, Türkçülüğün önemi üzerinde durulurken Türk Ocaklarının çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Programda bir konuşma yapan Türk Ocakları Sincan-Etimesgut Şube Başkanı Kazım Ceylan, yaklaşık 4 ay önce kurdukları şube olarak bölgede yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Ceylan, Türkçülük gayesiyle kurulan Türk Ocakları Şubesi’nde her hafta konuyla ilgili değişik konferans, panel ve seminerler düzenlediklerini belirtirken “Türkçülüğü bir beden olarak görüyoruz. Kültürel milliyetçilik yapmaya gayret ediyoruz. Siyasi bir fırkaya tabi değiliz ve olmayacağız. Böylesine anlamlı bir günde, tüm halkımızın Türkçülük Bayramını kutluyoruz” diye konuştu.

Yeni kurulan ve faaliyetlerini ara vermeden sürdüren Türk Ocakları Sincan-Etimesgut Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

1-Kazım Ceylan

2-Ümit Ozan

3-İsmail Pamuk

4-Eyüp Aygül

5-Hüsnü Çelik

6-Halil İbrahim Kılıç

7-Mehmet Girgin

8-Ilgın Aydoz

9-Semra Borayörük

10-Mustafa Özgümüş

11-Mustafa Demirci

12-Sabri Öz

13-Muhammet Bayarslan

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan’da, 3, Mayıs, Türkçülük, Bayramı, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı