Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 11:51
 
Sincan'da AK Parti Teşkilatı ve Belediye Birlik İçinde
AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun, yerel seçim startının verildiği şu günlerde önemli açıklamalarda bulundu.
Sincan Haberi
Sincan'da AK Parti Teşkilatı ve Belediye Birlik İçinde

    Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun gazetecilere yaptığı açıklamada mevcut Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan'la uyumlu çalıştıklarını belirterek, “Zaten kendisi teşkilattan gelen, dolayısıyla teşkilatı bilen, tanıyan ve sorunlarını gören bir isim. Aramızda tam anlamıyla uyum var, kendisinden memnunuz.” diye konuştu.
    Soner Aslanargun Ankara'nın en iyi, en çalışkan teşkilatı olduklarının da altını çizdi. Başkan Arslanargun “2017 yılında birinci olduk, 2018 yılında da birinci olacağız” diyerek şu anda Ankara’da yapılan üyenin yarısını Sincan teşkilatının yaptığını söyledi.
   İlçe Başkanı Soner Aslanargun, 24 Haziran seçimlerinden önce olduğu gibi şimdi de çat kapı ziyaretlere başlayacaklarını belirterek, “Biz biliyoruz ki vatandaşın elini sıkmak çok önemlidir.” dedi. Ayrıca herkesin aday adayı olabileceğini, bunun en demokratik hak olduğunu belirterek “Biz teşkilat olarak taraf tutmayız. Yalnız şunu da belirteyim ki mevcut Belediye Başkanımız Sayın Murat Ercan ile çok uyumlu çalışıyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi teşkilatın önemini ve sorunlarını biliyor. Dolayısıyla birlikte çalışmak da kolay oluyor.” dedi.

 
    Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun gazetecilere yaptığı açıklamada mevcut teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verirken, “Sincan Teşkilatı olarak, Ankara’da tüm teşkilatlar arasında hamdolsun en sağlam diyebileceğimiz bir teşkilat yapısına sahibiz. Bugüne has bir şey değil bu, bizden önce görev yapan teşkilat mensuplarımızın bize bıraktığı bir miras ve biz de bunu artırarak devam ettiriyoruz. 24 Haziran seçimleri öncesinde de, seçim tarihi belli olmadan önce kapı tarama çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Yerel seçimler öncesinde de bu çalışmalara yeniden başlıyoruz. En çok kapı çalan, en çok el sıkan, en çok üye yapan İlçe Teşkilatıyız ve İl Teşkilatımız tarafından da ödüllendirildik. 2018 yılında da bugüne kadar 10 bine yakın yeni üye yaptık. Bu Ankara genelinin hemen hemen iki katına denk geliyor. Biz her zaman şunu söylüyoruz, birinci olmak kolay ama orada sürekli birinciliği korumak daha zor. Yoğun bir çalışma temposuyla çalışıyoruz. Teşkilatımız, Ankara’da fark yaratıyor. Sincanlılar zaten bizim davamıza yakın insanlar, bize düşen ise onların yanında olmak, onların elini sıkmak. “ şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMLER

   Arslanargun, Belediye seçimleriyle ilgili olarak ta şunları söyledi: “Yerel seçim atmosferi yavaş yavaş oluşmaya başladı. Partimiz tam olarak resmi takvimi açıklamadı. Açıklanınca bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Biz teşkilat olarak gerekli yerlerde görüşlerimizi gerektiği şekilde dile getireceğiz.  Bizim şu anda mevcut bir belediye başkanımız ve kendisiyle de gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.  O’nun Belediye Başkanlığı görevine başlamasıyla benim İlçe Başkanlığı görevine başlamam aynı döneme denk geliyor. Yanılmıyorsum ben, kendisinden 1 hatfa daha kıdemliyim.
   Sayın Ercan ile bu zor dönemlerde birbirimize dayanarak, güvenerek hareket ettik. İkimiz de yeni gelmişiz, ama biz çok şükür samimiyetle kendi duygu ve düşüncemizi birbirimize dile getirdik, aynı samimiyetle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Kendisiyle hiç bir sıkıntımız yok, zaten olamaz. Uyumlu bir çalışma içindeyiz.  Teşkilatçı bir yapısı da var; mahalle başkanlığından gelen, teşkilatta görev alan ve bugün belediye başkanlığı görevini sürdüren bir isim. Kendisinden memnunuz. İlçe Teşkilatı olarak kendisiyle ilgili müspet bir görüşe sahibiz. Teşkilatımıza yakın olması, sürekli olarak sahada vatandaşın yanında olması önemli kıstaslar bizim için. Belediye Başkanı olarak ta devam ederse layıkıyla yapacağını düşünüyoruz.” 
                                      
Haber: İbrahim Keskin
 
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan'da, AK, Parti, Teşkilatı, ve, Belediye, Birlik, İçinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı