Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 10:20
 
Sincan'da 'Aşıklar Gecesi' Düzenlendi
Sincan’dan Anadolu ezgileri yankılandı. Sincan Belediyesi aşıklık geleneğini yeni nesillere aktarmak için “Aşıklar Gecesi” isimli bir program düzenledi.
Sincan Haberi
Sincan'da 'Aşıklar Gecesi' Düzenlendi

Sincan Belediyesi Anadolu’nun kültürünü ve unutulmayacak geleneklerini Sincan’da yaşatmaya devam ediyor. Sincan Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Aşıklar Gecesi Sincan Lale Meydanı Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Salonu dolduran Sincanlılar unutulmaz geceye tanıklık etti. Aşık Kul Nuri ve Aşık Beyzade Arslan Anadolu’nun dört bir yanından türküler ve atışmalar seslendirdiler.

Aşıkların kendi söz ve yorumları ile okudukları eserler, vatandaşları zaman zaman güldürürken, kimi zaman da ağlattı. Güncel konular ile yaşam kültürünün saza ve söze yansıdığı gecede, türkülerin yanı sıra birbirinden güzel hikâyeler de anlatıldı. Sazlı sözlü halk geleneğinin temsilcisi aşıklar, atışmalarıyla vatandaşlardan alkış aldı. Aşıklar geceden duydukları memnuniyeti sazlarına ve sözlerine yansıtarak, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, 'Aşıklar, Gecesi', Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı