Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 21:45
 
Sincan'da Belediye Başkanlığı İçin Temayül Yoklaması
Sincan Belediye Başkanlığı için, AK Parti temayül yoklaması yaptı. Sincan Belediyesi Kültür Evi'nde yapılan temayül yoklamasında Bekir Yıldız ve Mustafa Kurt isimlerinin öne çıktığı belirtiliyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Belediye Başkanlığı İçin Temayül Yoklaması

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından, Sincan yeni belediye başkanını arıyor. Sincan Belediyesi Meclis Üyeleri arasından Cuma günü yapılacak Olağanüstü Meclis Toplantısı'nda yapılacak seçimle Sincan'ın yeni belediye başkanı belli olacak.

Belediye Meclis Üyeleri arasında yapılacak olan seçim öncesinde AK Parti, yeni Belediye Başkanının kim olacağı ile ilgili olarak bugün, Belediye Kültür Evi'nde bir temayül yoklaması gerçekleştirdi. Temayül yoklamasına AK Parti Sincan İlçe Teşkilatı ana kademe yönetimi, Gençlik Kolları ve Kadın Yolları yönetiminde yer alan üyeler, Sincan Belediyesi Meclis Üyeleri oy kullandılar. Oy kullananlar, tercih zarflarına sadece 1 kişinin adını yazabildiler.

Temayül yoklamasına; AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı başta olmak üzere İl Yöneticileri, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sincan İlçe Başkan Vekili Av. Soner Arslan Argun ve teşkilat yöneticileri ile partililer katıldı. Burada bir konuşma yapan Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti'nin değişim döneminden geçtiğini ve bu dönemde Sincan'ın bu değişimden yakinen etkilendiğini belirtti. Yamalı, "Bu değişimi sadece isimlerin değişmesi olarak adlandırılmamak gerekir. Davranış, yaklaşım ve anlayışta da bir değişim yaşıyoruz. İnsanlara söz verdiğimiz değişimi göstermeliyiz" diye konuştu.

Temayül yoklamasında meclis üyeleri arasından Bekir Yıldız, Mustafa Kurt, Süleyman Karacan, Yusuf Erkaya, Murat Ercan gibi isimlerin ön çıktığı ifade edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Belediye, Başkanlığı, İçin, Temayül, Yoklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı