Haber Detayı
20 Mart 2017 - Pazartesi 20:38
 
Sincan'da Çanakkale Şehitlerini Anma Programı
Kahraman Mehmetçiğin 102 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı “Çanakkale Destanı” nın gururu Sincan’da yaşandı.
Sincan Haberi
Sincan'da Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü ve bu şanlı zaferde şehit olan kahramanlarımız Sincan’da yâd edildi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın ev sahibi olduğu programa; Ak Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç ve binlerce vatandaş katıldı. Bahri Özüpek’in sunuculuğunu üstlendiği program, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisiyle başladı. Sincan Kapalı Spor Salonu’nda dosta güven düşmana korku salan mehteran gösterisinin ardından Kur’an tilavetiyle kahraman Mehmetçiklerimiz rahmetle anıldı.

Yüreklerin tek olduğu günde dualar hep bir ağızdan okundu. Şehitleri Anma Programında kahraman mehmetçiklerin canlarını korkusuzca ortaya koyup ‘Ölmek Var Dönmek Yok’ dedikleri kutsal mücadeleyi şiirlerle anlatan İbrahim Sadri, Sincanlılara unutulmaz anlar yaşattı. Programda Çanakkale ruhu kum sanatıyla da pekişti. Ramazan Yumrutepe’nin sıra dışı kum gösterisiyle akıllara kazınacak anlar yaşandı. Duaların bir an bile kesilmediği programda İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül de sohbet ve dualarıyla şanlı kahramanlarımız minnetle anıldı.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Sincan Belediyesince ortaokul ve liseler arasında düzenlenen resim, mektup ve bilgi yarışmalarında dereceye girenler de gecede ödüllendirildi. Başarılı öğrencilere ödülleri; Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halik Yüksel ve Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç tarafından verildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Çanakkale, Şehitlerini, Anma, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı