Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 11:18
 
Sincan'da, 'Dünya Gıda Günü' Kutlandı
Sincan Belediyesi Dünya Gıda Günü’nü unutmadı. Beslenme ve Besin Savurganlığını Önleme Haftası olarak da kutlanan etkinlikler çerçevesinde vatandaşa sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi anlatıldı.
Sincan Haberi
Sincan'da, 'Dünya Gıda Günü' Kutlandı

Günümüzde beslenme sorunu en önemli sorunlardan biri... Beslenme sorunu olmayan insanlar besinleri israf edebildiği gibi, beslenme sorunu yaşayan insanlar açlıktan ya da açlığa bağlı sorunlardan hayatını kaybetmekte. 

Besin savurganlığını önleyerek, beslenme sorununun azaltılabileceğini savunan Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı Besin ve Tarım Örgütü, 9-16 Ekim tarihlerini Dünya Gıda Günü, Beslenme ve Besin Savurganlığını Önleme Haftası olarak kabul etti. Buna bağlı olarak ülkemizde de bu hafta, “Dünya Gıda Günü – Beslenme ve Gıda İsrafını Önleme Haftası” olarak kabul edildi.

KONUNUN UZMANI, DOĞRU BESLENMENİN ÖNEMİNİ ANLATTI

Bu sağlık ve israf açısından önemli günde vatandaşlarımızı bilgilendirmek isteyen Sincan Belediyesi ise Diyetisyen Bürge Çobaner’in katılımıyla bir program düzenledi. Çobaner katılımcılara, dengeli ve sağlıklı beslenmenin kurallarını ve sağlığımız için önemini anlattı. “Yaşamak için gıdaları yiyeceksiniz, yemek için yaşamayacaksın” diyen Çobaner, işlenmiş gıdalardan da özellikle uzak durulması gerektiğini belirtti. Çocukların beslenme biçiminin küçük yaşlarda şekillendiğini ifade eden Diyetisyen Bürge Çobaner “Beslenme şekli insanların hayatlarını belirler.  Çocuğu fast food ile ödüllendirmek yanlış bir davranıştır. Aileler süt ve yoğurt tüketimine ağırlık vermeli” dedi.

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da,, 'Dünya, Gıda, Günü', Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı