Haber Detayı
19 Mart 2017 - Pazar 22:06
 
Sincan'da Eskileri ve Yenileri Buluşturan Organizasyon
Ak Parti Sincan İlçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu ve Ankara Milletvekili Murat Alparslan’ın katıldığı Vefa Yemeği Sincan Kültür Evinde gerçekleştirildi.
Sincan Haberi
Sincan'da Eskileri ve Yenileri Buluşturan Organizasyon

Vefa Yemeği’ne Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç ve tüm teşkilat mensupları katıldı. Vefa Yemeği’ne Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç ve tüm teşkilat mensupları katıldı.
Açılış konuşmasını Fatih Omaç’ın yaptığı yemekte geçmiş dönem teşkilat mensuplarını selamlayarak söze başladı.
FATİH OMAÇ: "Sözlerine önceki dönem görev yapmış, ilçe başkanları, meclis üyeleri, bugüne kadar yönetim kurulu üyeliği yapmış, kadın ve gençlik kolları başkanlığı yapmışlara ‘kardeşlerimiz burada’ diyerek başladı. Ardından anayasa değişikliğine ilişkin referanduma 1 ay kaldığını hatırlatarak “Bu 1 ay içerisinde sizlerden destek ve katkı bekliyoruz.” Dedi. “Sözüne itibar edilen kişilersiniz. Bulunduğunuz her ortamda, sohbetinizde biliyorum sizler üzerinize düşeni zaten yapıyorsunuz.” diyerek teşekkür etti. Kafasında soru işareti olan kimseyi bırakmama hedefi olan Omaç ayrıca önceki dönemki emeklerinden, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı da teşekkürlerini sundu. Son olarak “Bizler görev yaparken, ilerde biz de önceki dönem ilçe başkanı, yönetim kurulu üyesi olacağımızın bilinciyle çalışıyoruz. Maksadımız bu sorumluluğun hakkını vermek, aldığımız bayrağı en ileriye taşımak. Bizler sizlerin attığı temeller üstüne bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.” Dedi. Konuşmasına birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun" diyerek son verdi.
 
MUSTAFA TUNA:
"Belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri, bugüne kadar yönetim kurulu üyeliği yapmış, kadın ve gençlik kolları başkanları ve teşkilatlarına selam ve teşekkür ederek konuşmasına “Birlik, beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece hiçbir sorun önümüzde duramaz.” dedi.
 
MURAT ALPARSLAN:
"Sizler hep bir arada olmayı becerebilen bir teşkilat bu muhabbetinizi sözlerimle ifade edemem diyerek konuşmasına başladı. “Asil bir milletin nesliyiz. Kurduğu devleti canı pahasına bugüne kadar pek çok sıkıntıya rağmen muhafaza edip, koruyan kollayan ve yine her zaman istiklali, istikbali, birlik ve beraberliği için büyük bir mücadele ortaya koyan, bu mücadelesini de tüm dünyaya gösteren bu cesaretle, bu şuurla ülkesine sahip çıkan bir nesiliz.” Diye konuşan Alparslan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “işimiz zor, yolumuzu uzun, ancak birlikte başaracağız” sözlerini hatırlatarak “ Bizler, cumhurbaşkanımızın dediği yol arkadaşlarıyız.” Dedi. Hep dostluğa, vefaya, samimiyete, kardeşlik ruhuna riayet etmiş bir siyasi hareket olduklarının vurgusu yaptıktan sonra “İşte aramızda eski dönem görev yapmış kıymetli parti mensuplarımız bizimle. Eskimeyecek olan gönüllerde işaret bırakmış olmak ve birbirimizle muhabbetlerimiz.” şeklinde konuşarak Sincan teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar gelen tüm mensuplarının iyi insan, erdemli insan olarak hafızalarda ve gönüllerde yer aldıklarını söyledi.
Konuşmasına “İşte birlik beraberliğimizi bozmak isteyenler pek çok girişimlerde bulundu. Ancak milletimizle omuz omuza yürüyerek bu günleri atlattık ve birlik, beraberliğin pekişmesi için 16 Nisan çalışmalarımıza devam ediyoruz. “ diyerek devam etti.
Alparslan, 16 Nisan’da oylanacak anayasanın içeriğini her biriniz anlamış, idrak etmiş ve bu çalışmalara katkı sağlıyorsunuz diyerek değişiklik maddeleri hakkında bilgi verdi. “ Bu millet, devletin önünü açacak, milletin hizmetkarı yapacak, güçlü, kuvvetli, etkili, verimli devletin işlemesine fırsat verecek hükümet sistemine güçlü bir ‘evet’ verecek” dedi ve “sizlerde bu güçlü ‘evet’in ciddi bir katkı ortaya koyacağınıza şüphemiz yok. “ diyerek konuşmasına son verdi.
 
Toplantının sonunda Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Omaç’ın Milletvekili Murat Alparslan’a çiçek ve Tablo takdimiyle sona erdi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Eskileri, ve, Yenileri, Buluşturan, Organizasyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı