Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 01:51
 
Sincan'da Göz Kamaştıran Sergi Açılışı
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören yüzlerce kursiyerin sergi heyecanına ortak oldu.
Sincan Haberi
Sincan'da Göz Kamaştıran Sergi Açılışı

Sincan’da el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı. Sincan Belediyesi ve Sincan Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda eğitim gören yüzlerce kursiyer eserlerini sergilemenin heyecanını yaşadı. Sincan Lale Meydanı Konferans Salonunda gerçekleşen sergi açılışına; Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz ve Sincan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Aksoy da katıldı.

El emeği sergisinin açılışından önce kursiyerler yıl boyunca öğrendiklerini sahneleme imkânı da buldu. Tekvando öğrencileri heyecanlı bir gösteri yaparken, halk oyunları eğitimi alan öğrenciler yöresel kıyafetlerle öğrendiklerini sahneye yansıttı. Ney kursuna katılan Neyzenlerin performansı da büyük beğeni topladı. Engelli kursiyerler ise sema gösterileriyle en çok alkışı alanlardı. Umudun Kanatları isimli bir grup kuran engelliler imkân tanındığında neler başarabileceklerini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Göz, Kamaştıran, Sergi, Açılışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı