Haber Detayı
24 Mart 2017 - Cuma 13:55
 
Sincan'da Kültür Gezilerine Katılacak İsimler Belli Oldu
Binlerce Sincanlının başvurduğu Kültür Gezileri için kura çekimi gerçekleşti. Sincan Belediyesi adil yönetim anlayışına taviz vermeden geziye katılacakları noter huzurunda belirledi.
Sincan Haberi
Sincan'da Kültür Gezilerine Katılacak İsimler Belli Oldu

Sincan Belediyesi bu yıl da binlerce vatandaşı kültür gezileriyle buluşturuyor. Vatandaşlara ülkemizin manevi ve kültürel değerlerini yerinde görme imkânı sunan Sincan Belediyesinin Kültür Gezileri için kura çekilişi, Çok Katlı Otopark Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Kura sonucunda, 3 bin vatandaş Bursa ve Çanakkale’ye, bin vatandaş ise Konya’ya gitmeye hak kazandı. Kurada adı okunan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. 

15 BİN 680 KİŞİ BAŞVURDU

Sincan Belediyesinin Kültür Gezileri için vatandaşlar 1-15 Mart tarihleri arasında başvuruda bulundu. Gezilerden faydalanacak isimler önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla, kura ile belirlendi. Noter huzurunda yapılan kura çekilişiyle 15 bin 680 başvuru arasından belirlenen 4 bin isim kültür gezilerine katılmaya hak kazandı. Gezi sonuçları Sincan Belediyesinin www.sincan.bel.tr uzantılı internet adresinden de duyuruldu.

İLK KAFİLE 1 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK

Sincan Belediyesinin Bursa, Çanakkale ve Konya olmak üzere iki farklı etapta düzenlediği geziler vatandaşların tarihi ve kültürel zenginlikleri yerinde görerek tanımasına yardımcı oluyor. Rehberler eşliğinde ücretsiz gerçekleşecek kültür gezileri için ilk tur 1 Nisan’da Çanakkale gezisi ile başlayacak. Sincan Belediyesi ayrıca okul başarısını takdir alarak belgeleyen 3 bin öğrenciyi de Çanakkale gezisiyle buluşturacak. Böylece Kültür Gezileri kapsamında 7 bin vatandaş kültürel ve tarihi zenginliklere seyahat edecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Kültür, Gezilerine, Katılacak, İsimler, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı