Haber Detayı
04 Ağustos 2017 - Cuma 12:06
 
Sincan'da Mahalle Şenlikleri Coşkusu Yaşanıyor
Geleneksel Sincan Belediyesi Mahalle Şenlikleri başladı. Her gün bir mahallede düzenlenen etkinlik ile 7’den 70’e herkesin yaz akşamları şenleniyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Mahalle Şenlikleri Coşkusu Yaşanıyor

Sincan’da şenlik var. Sincan Belediyesi’nin sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında düzenlendiği Mahalle Şenlikleri başladı. Geleneksel oyunları yeniden yaşatan Mahalle Şenlikleri, Sincan halkının yaz akşamlarını süslemeye bu yıl da devam ediyor. Sokakların canlandığı şu günlerde çocuklar; kukla, animasyon ve yarışmalarla eğlenirken, aileler de verilen konserler sayesinde yaz akşamlarını şenlendiriyor. Renkli görüntülere sahne olan Mahalle Şenliklerinde çeşitli hediyeler de dağıtılıyor. Her akşam yarışmalarda dereceye giren bir çocuğa bisiklet hediye eden Sincan Belediyesi, patlamış mısır, pamuk şeker gibi çeşitli ikramlarda da bulunuyor.

23 Ağustos’a kadar devam edecek olan Mahalle Şenlikleri her gün bir mahallenin sakinlerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Şenliklere katılmak isteyenler Sincan Belediyesi’nin www.sincan.bel.tr  web adresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilir.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Mahalle, Şenlikleri, Coşkusu, Yaşanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı