Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 01:30
 
Sincan'da Okullar 2. Yarı Yıla Hazır
Her mevsim yaptığı ilaçlama çalışması ile halk sağlığını korumayı amaçlayan Sincan Belediyesi, ara tatil döneminde de okullarda ilaçlama çalışmasına devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Okullar 2. Yarı Yıla Hazır

Sömestr tatilinin başlamasıyla birlikte okullarda dezenfeksiyon çalışması başlatan Sincan Belediyesi ilçedeki bütün okulları ilaçlamayı hedefliyor. Sincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yeni eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere temiz ve sağlıklı bir ortam için çalışıyor.
 

YÖNETMELİĞE UYGUN

 
Sincan Belediyesi okullardaki;okul bahçesi de dahil olmak üzere eğitim kurumu içerisinde yer alan tüm sınıf, oda, koridor, tuvalet ve diğer üniteleri dezenfekte ediyor. Bunun dışında depo, kazan dairesi vb. alanlar da Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak haşerelere karşı ilaçlanıyor.
 

“EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZ”

 
Öğrencilerin hijyenik bir ortamda eğitim görmelerini önemsediklerinin vurgusunu yapan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan “En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Daha sağlıklı ve hijyenik şartların sağlanması için ilçe sınırları içinde bulunan tüm okullarda, ilaçlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları okullar açılana kadar devam edecek” diye konuştu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Okullar, 2., Yarı, Yıla, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı