Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 08:27
 
Sincan Esnafına 75 Milyon Lira Kredi Verildi
Sİncan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Eser, pandemi süreci boyunca kooperatife müracaat eden 812 esnafa toplamda 75 milyon lira kredi kullandırdıklarını açıkladı.
Sincan Haberi
Sincan Esnafına 75 Milyon Lira Kredi Verildi

Sincan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Eser, gazetemize yaptığı açıklamada pandemi sürecinde Kooperatif üyelerine 2020 yılının Ocak ayından Ekim ayına kadar toplam 75 milyon lira kredi kullandırdıklarını söyledi. Geçtiğimiz ay vefat eden Kooperatif Başkanı Halis Çevik’in yerine Kooperatif Başkanı olan İsmail Eser, 2020 yılı içinde toplamda 812 esnafa kredi kullandırdıklarını ve yıl sonunda bu rakamın 900’ü bulacağını kaydetti.
 
 
İsmail Eser, “Esnaf ve sanatkarlarımıza tanınan bu kredi imkanlarından yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız Esnaf ye Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığla Halk Bankasından kredi kullanabiliyorlar. Covid-19 salgını ve zor geçen 2020 yılında esnafımıza bir nebze de olsa can suyu olabiliyorsak biz mutlu oluyoruz. Her zaman esnaflarımız yanındayız, devletimizin imkanlarını esnaflarımıza yönlendiriyoruz” diye konuştu.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Esnafına, 75, Milyon, Lira, Kredi, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı