Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 10:45
 
Sincan'ın AB Projelerindeki Büyük Başarısı
Sincan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafindan hazırlanan AB Projesi 278 bin 948 Euroluk bütçesiyle Ankara'nın en yüksek bütçeli, Türkiye'nin ise en yüksek ikinci bütçeli projesi oldu.
Sincan Haberi
Sincan'ın AB Projelerindeki Büyük Başarısı

Sincan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafindan hazırlanan AB Projesi 278 bin 948 Euroluk bütçesiyle Ankara'nın en yüksek bütçeli, Türkiye'nin ise en yüksek ikinci bütçeli projesi oldu. Proje ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar arasında kabul edilen en yüksek bütçeli proje olma başarısını da gösterdi.

 Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 2020 Yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Proje Çağrısı kapsamında başvurusunu yaptığı "Innovative And Smart Maintenance In Solar Energy Systems" isimli proje kabul edildi.

 Proje 278 bin 948 Euroluk bütçesiyle birlikte Ankara'nın en yüksek bütçeli, Türkiye'nin ise en yüksek ikinci bütçeli projesi oldu. Proje ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar arasında kabul edilen en yüksek bütçeli proje olma başarısını gösterdi.

 Ulusal Ajans'a yapılan 239 başvuru arasından kabul edilen 30 proje arasına girmeyi başaran proje bu anlamda da yine istatistiklerde ilk sıralarda bulunma başarısını gösterdi.

 

Güneş Enerji Sistemlerinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

 Proje kapsamında Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde; Türkiye, İngiltere, Fransa ve Yunanistan'dan ortakların katılımıyla, Güneş Enerjisi Sistemleri ve Yapay Zekâ Uygulamaları bir araya geliyor. Proje faaliyetleriyle birlikte Güneş Enerji Sistemlerinin çalışması sırasında oluşabilecek arıza ve aksaklıkların, yapay zekâ teknolojileriyle önceden tespitini gerçekleştirebilecek bir altyapı hazırlanacak. Bu öngörücü sistemi oluşturduktan sonra gerek mesleki ve teknik eğitimin ortaöğretim kademesinde, gerek yükseköğretim kademelerinde, gerekse organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren işletmeler seviyesinde bakım, onarım ve planlama işlemlerine yönelik eğitimler düzenlenecek. Projenin çıktıları tüm ortak ülkelerde yaygınlaştırılarak, projenin yaygın etkisine katkı sağlanacak.

 

Projenin Ortakları Çok Güçlü

 Proje ortaklık yapısı açısından da çok güçlü bir yapıda kuruldu. Bu alanda tüm paydaşlara ulaşmak için pek çok farklı kurumla ortaklık yapılarak, projenin tüm ayakları sağlam bir temel üzerine oturtuldu.

 

Projenin Ortakları

TÜRKİYE:

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Koordinatör)

Hacettepe Üniversitesi (1. ASO OSB MYO)

Ankara Sanayi Odası 1. OSB Bölge Müdürlüğü

Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ASO Teknik Koleji

İmpektra Bilişim

İNGİLTERE:

North West Region College

FRANSA:

Oryx Data

YUNANİSTAN:

National Technical University of Athens

 

 Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ayfer Yıldırım, geleceğin en önemli konularından ikisi olan "Yenilenebilir Enerji Kaynakları" ile "Yapay Zeka" konularını bir araya getiren bu projeyi ortaya çıkarmanın önemini vurgularken, projenin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen, Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür V. Dr. Serkan Savaş'a teşekkür etti. Yıldırım, "Projenin tüm ortaklarını tebrik ediyor, projemizin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'ın, AB, Projelerindeki, Büyük, Başarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı