Haber Detayı
26 Ağustos 2017 - Cumartesi 21:54
 
'Sincan Kurban' Uygulamasını, Vatandaşlar Çok Sevdi
Sincan Belediyesi’nin “Sincan Kurban” uygulaması vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Sincan Haberi
'Sincan Kurban' Uygulamasını, Vatandaşlar Çok Sevdi

Sincanlılar “Sincan Kurban” mobil uygulamasını sevdi. Teknolojinin hizmete dönüştüğü Sincan’da geçtiğimiz günlerde yeni bir uygulama hizmete girdi. Türkiye’de bir ilke daha imza atan “Sincan Belediyesi Sincan Kurban” uygulamasıyla vatandaşların beğenisini topladı. Akıllı telefonlar ve tabletler için sisteme geçirilen uygulama Google Play Store’dan indirilebiliyor. Kurbanlıkların küpe numarasını sistemde sorgulayan vatandaşlar kurbanın doğum tarihine, cinsine ve yapılan aşıya kadar birçok bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Bir hafta içerisinde yüzlerce kez indirilen uygulama Sincanlılar arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Google Play Store’dan 5 üzerinde 4,5 yıldız alan uygulamadan vatandaşlar bir hayli memnun. Bu uygulamanın çok iyi düşünüldüğünü ifade eden Ertuğrul Bağdat, Sincan Belediyesi’ne teşekkür etti. Fatih Süleyman Kılıç ise “Bu uygulama ile içimiz rahat olacak. Aldığımız kurbanlıklar hakkında fikir veriyor. Kurbanlıkta yaş çok önemli. Bizleri düşünen Sincan Belediyemize ve Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’ya teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini aktardı.

KISA MESAJLA BİLGİLENDİRME

Sincan Belediyesi ayrıca 24 saat canlı yayın hizmeti ile Kurban Pazarı’nı vatandaşın ayağına getiriyor.  Vatandaşlar Sincan Belediyesi’nin www.sincan.bel.tradresinden Canlı Yayın sekmesine tıklayarak Kurban Pazarını inceleyebiliyor. Kurban kesim sırasını bekleyen vatandaşlar için de Sincan Belediyesi bilgilendirme mesajı atıyor. Kaçıncı kurbanlığın kesildiği ve sırada kaç kişinin kaldığı bilgisi vatandaşın cep telefonuna sms ile bildiriliyor.

“SİNCAN’I İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

“Sincan’ı hep bir adım ileriye taşıyacağız” diyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna teknolojinin imkânlarını kullanmaya gayret ettiklerini ifade etti. Başkan Tuna “İletişim çağının getirilerini imkânlarımız ölçüsünde kullanıyor ve teknolojiyi fırsata çevirmeye çalışıyoruz. Sincan Kurban uygulamasıyla artık vatandaşımız dini vecibelerini gönül rahatlığıyla yerine getirebiliyor. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama ile kurbanlıklar hakkında detaylı bilgi alan vatandaşlarımızın aklında soru işareti kalmıyor. Şimdiden bize çok güzel geri dönüşler geldi. Vatandaşlarımızın memnun olması bizleri de mutlu etti” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 'Sincan, Kurban', Uygulamasını,, Vatandaşlar, Çok, Sevdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı